Kreekas purjetamas ehk harjutusi ankruga

Toome teieni ühe reisiseltskonna purjetamise kogemuse Kreekast − see pidi olema üks rahulik purjetamine kaunites Kreeka vetes. Ehkki veesõidukiluba oli kõigil taskus, ei olnud kellelgi suuremat purjetamise vilumust ette näidata. Ometi tuli neil vastakuti seista selliste ootamatustega, mis võtaks ka kogenud merekarudel otsaesise higiseks. Kas mehed söandavad veel merele minna?

Kui kõik ausalt ära rääkida, pean alustama sellest, kuidas mu sõbral tuli mõte minna uhke rendijahiga ja suurema seltskonnaga soojale maale nädalaks purjetama. Ma polnud kunagi purjepaadiga sõitnud ja need paar tundi, aastaid tagasi luba tehes, ei lähe kindlasti arvesse. Mootorpaadiga olen põristanud küll aastaid, aga mitte kauem kui paar päeva. Nüüd terendas ees nädal aega elu 47-jalasel purjekal, manööverdamine võõrastes sadamates. Natukene hirmutav, aga ka väga põnev!

Meie meeskond koosnes kaheksast persoonist, täpsemalt neljast paarist. Kõigil meestel oli veesõiduki juhiluba taskus, kahel mehel kogemus võistluskatamaraaniga võistlemisel ja ühel purjeka meeskonnaliikmena varasematest aegadest, minul aga purjede all sõitmise kogemust ette näidata ei olnud. Vilunud purjekakaptenit või roolimeest meie pundis polnud.

Otsustasime, et palgalist kipperit me idülli rikkuma ei võta ja saame ise hakkama. Jahi broneerisime varakult, et hind oleks mõistlik, valik hea ja lennukipiletid odavad. Tegime Tallinna lahel 30-jalase purjekaga proovipäeva, kus harjutasime sadamas manööverdamast ja kuulasime kogenud kaptenilt, millega peaksime arvestama. Pärast proovipäeva tuli tugevam tunne ja purjetamine tundus selle meeskonnaga tehtav.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga