Kreeka, kõigi võimaluste maa

Palusime Herdis Ojasul kirjutada oma uuest kodumaast Kreekast. „Mis mina ikka oskan kirjutada,“ kostis ta. „No proovi,“ ütlesime meie ja Herdis maalis Kreeka olemuse paberile.

Istun oma Ateena südalinnakorteri katuseterrassil, päike kõrvetab maju, kaljusid, tänavaid. Kõik mu ümber on tardunud paksu, raskesse kuumusesse, taamal kiiskavad Lycabettuse mäe kiriku aknad päikeses, kohe algab siesta. Kohalikud pesevad näo külma veega, sulevad aknaluugid ja rulood ning poevad jahedate puuvillaste linade vahele. Ega nad tingimata maga, see on enamasti aeg vaikuseks, mõtiskluseks ja puhkamiseks, päeva teine pool on alles ees.

Mina aga peaksin teile kirjutama Kreekast. Kreekast, mida eestlased armastavad, mille helesinise veega randades on meist juba nii paljud käinud ning ikka ja jälle tagasi tulevad.

Olen elanud miljonilinnas Ateenas kaks ja pool aastat, läbi kolanud pea terve Kreeka ja mulle etteantud tähemärke jätkuks parimal juhul tegelikkuses vaid ühe Ateena linnaosa tarbeks, kuid püüan siiski järgida Vana-Kreeka filosoofi Aristotelese mõtet, et tervik on rohkem kui tema osade summa, ja kirjutan seekord ehk vähem tuntud Kreekast, selle suure ja mitmekesise maa mitte nii traditsioonilistest, kuid samas kindlasti mitte vähem põnevatest võimalustest.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga