Kõrbevormis Mali okastraadi taga

Kui 2020. aasta jaanuaris prantsuse filoloogide listi saadetud tööpakkumiskuulutust nägin ja sõbrannaga koos naersime, et „kuule, lähme koos Malisse tõlgiks“, ei osanud ma uneski näha, et natuke üle aasta hiljem on giidist, jutuvestjast ja terapeudist saanud korraga Eesti Kaitseväe kõrbevormis reamees Gao baasis. 

20. aprillil astun Gao lennuväljal lennukist maha ning hingan Malit esimest korda sisse. Siinne 45-kraadine kuiv õhk tervitab meid üllatavalt leebelt, mitte nagu minu mälestuste Brasiilia Salvador, kus 35 kraadi niiskust mähkisid mu hetkega endasse kui troopilisse kasukasse.

Minu esimesed nädalad trotsivad füüsikaseadusi – igasse 24-tunnisesse päeva on peidetud terve igavik: nii palju emotsioone, õppimist, märkamisi ja avastusi! Uudishimust ja hetkeimpulsist tõugatud tööle kandideerimine viib mu elu ühe kõige erakordsema inimeseks olemise kogemuseni ja algselt neljakuiseks plaanitud missioonist saab tänu minu prantsuse keele tasemele hoopis kuus.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga