Kopenhaagenisse Põhjamaade disainiga tutvuma

Mind ootas ees nädalane väljasõit Taani pealinna Kopenhaagenisse. Linna, kus on jalgrattaid rohkem kui autosid. Linna, kus elab pea sama palju inimesi kui Eestis. Linna, kus piknikke peetakse surnuaedades.

Enne reisi püüdsin koondada mõtteid, mida Taani kohta tean. Meenus muidugi Taani lipu legend, mille kohaselt kukkus lipp 15. juunil 1219 taevast alla ja aitas kuningas Valdemar II Võitjal alistada Tallinnas Lindanise linnuse lähedal eestlased. Ähmasemalt mäletasin ka seost Eesti ja Taani vapi vahel. Taani vapil on kujutatud kolme sinist sammuvat lõvi. Taani kuningas andis omal ajal selle kasutamise õiguse ka Tallinna linnale ja Eestimaa rüütelkonnale. Mis veel? Seda, et Taani pindala on ligikaudu sama suur kui Eestil, neil on Hans Christian Andersen ja Merineitsi, Tuborg, Lars von Trier, iga-aastane Roskilde festival, 2006. aasta pilapildiskandaal, Sųren Kierkegaard ja Skandinaavia disain. Disain mind Kopenhaagenisse tõigi. Osalema rahvusvahelises disainerite suvekoolis.

Küsite ehk, mis siis Taani disaineritel nii väga ette näidata on? Taani disain sai maailmakuulsaks suuresti pärast teist maailmasõda. Sydney ooperiteater, Carslbergi logo ja munatool on vaid mõned näited tuntumatest töödest. Need on aga tõelised mäetipud. Ma tahtsin näha ja kogeda, mis toimub selle mäe jalamil.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga