Koopamatkadest sõltuvuses

Enn Käiss on viiekümne aasta jooksul teinud vähemalt sadakond kooparetke ja avastanud ca 30 nimega koobast 13 eri riigis.

Eestis on koobastega nii nagu on. Vaatamisväärsuste nimekirjades on mu praeguses kodurajoonis Toila vallaski kuulus Hõbeallika koobas Oru pargis. Paraku pole ma nii osav „pugeja”, et sinna sisse mahtuda. Mu lapsepõlve mängumaadele kuulus Aruküla koobastik Tartu kirdeservas, kuigi ametlikult oli sinna sissepääs keelatud ja suletudki… Igatahes seal kulus kõikide soppide läbiroomamiseks koos „peasaalis” väikeste küünlavalgel romantiliste istumistega juba rohkem kui pool tundi. Huvi selliste asjade vastu õhutasid sarja „Seiklusjutte maalt ja merelt” raamatud. Mina olen ju veel sellest televiisorivaba lapsepõlvega põlvkonnast. Tõsisemalt jõudis termin speleoloogia mu teadvusse pärast Eestiski avaldatud Prantsuse koobasteuurija Norbert Casteret’ raamatut „30 aastat maa all”.

Koobaste saladuslikud suudmed

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga