Knolling – jaga teistega reisi ettevalmistust!

Kas mäletate neid liblikaid kõhus vahetult enne oma järgmist matka ja soovi seda kõike oma sõpradega jagada? Üks eriti lahe võimalus oma reisi ettevalmistust teistega jagada on laotada kõik oma kaasavõetavad asjad põrandale laiali nn knolling-stiilis.

knolling.jpgHästi lühidalt kokku võttes on see foto, kus pildistatavad objektid on pildile sätitud 90-kraadise nurga alla ja neid on pildistatud täpselt nende kohalt. Pean siinkohal kohe mainima, et ma ei ole kaugeltki eriti andekas knollija, seega mu unistuste matkavarustus, mille MatkaSpordist kokku krabasin, pole just kõige perfektsemas sättungis, kuid mõte on see, mis loeb!

Meie tänane pilt on segu knollingust ja lihtsast stop motion-animatsioonist ehk siis maakeeli teeme me pildi, kus kõik muud asjad on paigal, aga botased astuvad vapralt edasi lõpmatusse.

Ma kasutan pildistamiseks Sony Z3 telefoni, mis on kurikuulus oma uskumatu pildikvaliteedi poolest, kuid kindlasti sobivad ka kõik teised kaameraga telefonid. Selleks, et saada endale käepärastest vahenditest statiiv, mille pealt oma asju pildistada, tuleb kasutada pisut loomingulist mõtlemist. Võib kasutada kõrget lauda, kahte raamatute kuhja, mille peale asetada lauajupp või midagi sarnast. Minul oli kodus kaks IKEA lauajalga, millele asetasin veinikasti ja sinna peale lauaplaadi, mille külge teipisin toruteibiga telefoni. Ärge unustage enne teipimist kaamera tööle panna! Selleks, et saaksime laua külge teibitud telefoniga pildistada, tuleb selle külge ühendada vastuvõtmisnupuga kõrvaklapid. Telefonikaamera tuleb seadistada nii, et ta kasutaks pildistamiseks nuppu Volume. Kui soovid sama asja kaameraga pildistada, siis võid kasutada kaamera kinnitamiseks nn kaablisidemeid, mida omavahel ühendades saate piisavalt pika lindi, millega kaamera kinnitada.

Valmis pildistama

Pildistamise ajal tuleb tähele panna, et pildistaja ei seisaks mõne valgusallika ees, sest muidu tuleb mõni pilt heledam ja mõni tumedam ning see võib pildi rikkuda. Jälgi, et oleksid asjadest piisavalt kaugel, sest muidu võivad enda varbad pildile jääda. Ülesanne on liigutada jalanõusid nii, et samal ajal liiguks ülemine ja esimene jalanõu allapoole ja tagasi ning teine jalanõu talle ringiga järele. Tee mitu ringi, et oleks palju pilte, mille vahel valida. Kui tundub, et oled mõne hea ringi kätte saanud, siis enne kui koristama hakkad, vaata pildid telefonist üle, sest alati võib midagi valesti minna ja siis on hea kohe uuesti teha.

Kui tundub, et pildid on käes, siis laadi need arvutisse ja vali välja ühe ringi jagu pilte. Pane tähele, et ring ei algaks samast kohast, kus see lõppeb, vaid üks kaader pärast lõppu. Piltide töötlemiseks valime seekord kaks spetsiaalselt liikuvate fotode ja timelapse-tehnika jaoks mõeldud programmi: Flixeli toodetud Persecond ja Cinemagraph Pro. Mõlemad programmid on leitavad lehelt Flixel.com. Mõlemas programmis saab proovida tasuta ja kui soovid neid programme osta, siis kirjuta lahtrisse Coupon virgohaan ja saad kõik tooted 10% odavamalt.

Kui programmid on olemas, siis edasi on juba väga lihtne.

1. Ava esmalt programm Persecond, tiri sinna väljavalitud pildid. Persecond on programm, kus saab kokku panna timelapse-klippe. Siin näed hooba, mille ühte otsa on kirjutatud slower (aeglasem) ja teise otsa faster (kiirem). Üks paneb botased kiiremini käima ja teine aeglasemalt. Kui oled leidnud parima kiiruse, vali ülevalt menüüst File/Export to Cinemagraph Pro, mis saadab pildi järgmisesse programmi, kus saab ära võtta igasuguse võbelemise, mis videotes paratamatult toimub, ja jätta liikuma ainult botased.

2. Avanenud aknas näed viit etappi. Trim-etapis saab klippi lühemaks lõigata, aga seda ei ole seekord tarvis kasutada. Vali kohe vasakult teine valik Mask. Siin on üks pintsel, mille suurust, kõvadust ja läbipaistvust saab muuta. Vali umbes ühe botase kõrgune keskmise kõvadusega pintsel ja värvi üle see ala, kus botased liiguvad.

3. Liigu edasi etappi Loop, kus saab valida, kuidas klipp ringlema hakkab. Tahame, et klipp käiks algusest lõpuni ja siis uuesti otsast peale. Selleks valime paremalt menüüst režiimi Repeat. Akna alumises osas näed meie klipi timeline’i, mille peal on paremal pool diagonaalis roheline joon. See joon tähistab lõpu ja alguse kokkusulamist. Kuna me seekord kokkusulamist ei taha, siis võta hiirega sellest joonest kinni ja tiri see paremale, kuni joont enam näha pole.

4. Nüüd on menüüs Adjustments võimalus keerata juurde ka pisut värve ja tonaalsust ning lisada menüüs Effects eelseadistatud efekte.

5. Kui tundub, et pilt on selline, nagu soovisid, on aeg välja eksportida klipp, mida saaksime Instagrami postitada. Vali ülevalt paremalt ikoon Export. Avaneb aken, kus saad valida faili formaati. Instagrami jaoks vali H.264. Saad muuta faili suurust ja valida korduste arvu. Kuna Instagram ei luba postitada väga lühikesi klippe, siis on siit mõistlik valida nii palju kordusi, et klipp tuleks vähemalt 10 sekundit pikk. Nüüd vajuta Next, anna klipile nimi ja ongi olemas klipp, mille võid laadida telefoni ja sealt Instagrami.

Vaata siit minu tehtud klippi: https://goo.gl/09orvZ

Tekst ja fotod: Virgo Haan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *