Kive, koopaid ja koaalasid otsimas

Kogenud rännumees Peeter Kuus on Austraaliat avastanud kolmel korral. Seekord kulus aeg edelarannikule ja kõrbele, loodusele ja geoloogilistele vaatamisväärsustele, sealhulgas väga huvitavatele koobastele, mida seal piirkonnas on ohtralt.

Austraaliat avastama minnes tasub alati enne kaarti uurida ja selgeks teha, mida sel korral vaadata. Põigates paari suurlinna ja tuntud turistilõksu, ei saa veel kuidagi väita, et oled kogu kontinendi ära näinud. Oma riigi avastamine on ka austraallastele tõeline vägitegu ja teekondadel kohatud aussie'd pole pahatihti enda territooriumist kaugemal käinudki, rääkimata välismaa avastamisest. Seepärast ei tasu ka juhuslikul reisijal erilisi illusioone luua, et paari puhkusenädalaga kõik huvitava ära suudad vaadata – vahemaad on tõesti tohutud ja tundidepikkuseks kulgemiseks sageli ka natuke igavavõitu.

Seekord oli plaan avastada kevadist edelarannikut ja kõrbe Perthist paremale, alla ja üles. Enne reisi tasuks kokku arvutada kilomeetrid ja tunnid, mis kuluvad huvitavana tunduvatesse paikadesse jõudmiseks. Leidma peaks ka ööbimisvõimalused, sest asustus võib suurematest linnadest väljas olla tõeliselt hõre ning loodetud mõnusa juhuslikult ja viimasel hetkel leitud kodumajutuse asemel tuleb magada näiteks autos. Auto rentimine on Austraalias peaaegu ainuvõimalik liikumisvõimalus, sest vähesed kohalikud bussiliinid kohe kindlasti ei peatu sind huvitava paiga lähedal ning avarates rahvusparkides seiklemised on samuti kohandatud justnimelt autoturistidele. Nelikvedu on põhjendatud ning linnast välja outback'i sõitu plaanides võiks autol olla ka kängururauad.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga