Keset ookeani lambaid loendamas

Nädalane automatk Fääri saartel tõestas, et nendel keset Atlandi ookeani asuvatel saartel on külalistele palju põnevat pakkuda.

Fääri saared on avastamist väärt reisisihtkoht kliimapõgenikele, kelle jaoks Eesti suved on muutunud liialt lämbeks. Suvel keskmiselt 13 soojakraadi, talvel keskmiselt kümmekond kraadi vähem – palav just ei hakka, ülemäära külm samuti mitte. Keset Atlandi ookeani vetevälja asuvate saarte ilm on nõnda muutlik, et kohati ei ole sugugi vale öelda, et ühte päeva mahub neli aastaaega. Üldistades võib aga väita, et Fääri saartel on jahe, pilves ja tuuline, ning seda enam-vähem kogu aeg. Mõni ime siis, et tegemist ei ole massturismimagnetiga, ehkki turistide arv on kindlal tõusuteel.

Fääri saared kuuluvad autonoomsena Taani Kuningriigi koosseisu. Neil on oma parlament, valitsus ja lipp. 18 saart asuvad Islandi, Shetlandi saarte ja Norra vahel, tõustes ookeanilainetest ulmeliste järsunõlvaliste, smaragdroheliste püramiididena. Ühelt taanlaselt kuulsime legendi nende tekkeloost – kui jumal oli maailma valmis saanud, puhastas ta oma küünealused ning sellest mustusest tekkisidki Fääri saared. Küllap need kõrgelt vaadates paistavadki väikese sodina keset Atlandit, kuid meie jaoks kuuluvad Fäärid vaieldamatult seni nähtud võimsaimate maastike esikümnesse.

Vahepeatusest sai sihtkoht

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga