Kas ka tänapäeval seilavad puust laevadega rauast mehed?

Harrastuspurjetaja Randel Kreitsberg pani oma võimed tõsiselt proovile suure purjelaevaga STS Fryderyk Chopin Põhjamere tormistel lainetel purjetades.

Mu isa oli meremees. See oli siis, kui nõukogude ajal veel hulk Eesti meremehi mööda maailma ringi seilas: kaupu vedades, kalu, krabisid ja krevette püüdes ning polaroidkaameraga Aafrika randadelt uskumatuid pilte saates. Mäletan, kuidas poisikesena Tallinna sadama kai ääres isa laevakajutis ööbisin, unetult ülemise nari põhjavineeri kritseldatud venekeelseid roppusi lugedes, ninas veidrad lõhnad ja kõrvus laevakere naginad.

Täpselt selline déjà-vu tunne valdas mind, kui oma santsukoti Göteborgi sadamas STS (sailing-training-ship) Fryderyk Chopini kajutis keskmisele narile viskasin. Jah, ka ülemise nari vineeri kritseldatud venekeelsed roppused olid olemas, sest Chopin on Poola lipu all seilav kahemastiline brigantiin, kodusadamaga Szczecin, ja eks sellel illuminaatoriga naril ole minule eelnenud aastakümnete jooksul nii mõnigi meremees maganud.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga