KANADAS karuotsingul

Kaksteist aastat tagasi kolisid mitmel pool miljonilinnades elanud Kristin Strauss ja tema sõjakorrespondendist abikaasa Julius Strauss tsivilisatsioonist kilomeetrite kaugusele, Kanada Briti Kolumbia karulaande. Hiljuti valmis nende erilisest elust ka saade Briti Channel 5 kanalil, kui neil käis külas tuntud saatejuht Ben Fogle.

Kaardi pealt Kanadat silmates on tunne umbes sama kui Venemaa geograafilist haaret nähes – mõned suuremad linnad siin-seal ja siis tükk tühja maad. Sellega sarnasus kahe riigi vahel ka piirdub ning seda kultuurišokki sain oma nahal tunda, kui kaksteist aastat tagasi Moskvast Kanadasse kolisime.

Kanada 35 miljonit elanikku elab mõnesaja kilomeetri raadiuses USA piirist ning 90% riigi territooriumist on inimese poolt asustamata, arusaadavalt just suurem osa põhjapoolsest Kanadast. Suurem osa elanikkonnast elab Eesti mõistes siiski suhteliselt lõunas. USA ja Kanada piiriks on 49. paralleel ja Tallinn asuks oma 59. laiuskraadiga kusagil Kanada ja Alaska piiril.

Otsustasime uut kodumaad oma silmaga avastada ning rendiautoga idakaldalt läänekaldale sõita. Reis New Yorgist Vancouverisse kestis laisalt nädalaid ja kuigi Põhja-Ontario järved meenutasid vägagi armast Lõuna-Eestit, siis kõige imponeerivam vaatepilt avanes tunnike pärast Calgaryt Kanada Kaljumäestikule. Sõitsime pea paar tuhat kilomeetrit mööda ülisirgeid teid, kus tillukese kurvi eest hoiatas pikk jada vilkuvaid tulukesi, ning nautisime lõputu horisondiga preeriavaateid ja siis olime korraga silmitsi mägede seinaga – see vaatepilt avaldab muljet siiani.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga