Kanada idakallas – põnev ja omanäoline

Tööviisaga Kanadas elanud Edith Soosaar reisis neli nädalat Kanada idaranniku looduskaunites paikades ja suurlinnades.

Esimesed paar päeva teest olen ennast kaaslaseks kaubelnud ümbermaailmareisi alustavale Saksa tütarlapsele Miekele. Koos suundume Bruce’i poolsaare rahvusparki ning poolsaare tipus asuvasse Tobermory linna. Bruce’i poolsaar jääb Georgia lahe ja Huroni järve vahele.

Torontost 300 km kaugusel asuv rahvuspark on kanadalaste hulgas populaarne nädalavahetuse sihtpunkt. Kuna ma ei ela oma elu enam vastavalt tööpäevade graafikule, oleme siin tööpäeval. Tänu sellele on liiklus pärast Toronto eeslinnadest välja jõudmist rahulikum ning rahvuspark ise küllaltki tühi. Poolsaarel on kaks rahvusparki, millest üks vee all. Samuti on siin külluses randu, võimalusi linnuvaatluseks, matkamiseks ning sukeldumiseks ja kaljuronimiseks. Vaatamisväärsuste hulgas on ka looduslikud n-ö lillepotid − kaljud, mis näevad välja, nagu seisaksid püsti vaid väikese tipu peal.

Oma teisel reisipäeval oleme jõudnud matkaraja lõpus asuva säravsinise veega abaja ja grotini, veega täidetud võlvkoopani, kuhu pääseb sisse piiluma ülevalt kitsast käiku mööda. Oleme otsustanud ette võtta väikese kaljuronimise eksperimendi, et abajat lähemalt uurida, ning Mieke seletab mulle: „Ma ronin siit alla, siis ulatad mulle kaamera ning tuled ise järele.” Vaatan meie all olevat kristallselget vett. Ma tean, et vaatamata intensiivsele päikesele on minu all olev vesi jääkülm, kus isegi paari minuti järel enam oma varbaid ei tunne. Siia küll sisse kukkuda ei tahaks.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga