Juhani Püttsep. Lauajupi Madonna

Juhani Püttsepa „Lauajupi Madonna” on väike raamat ainult mõõtmetelt. Päris raske on aru saada, miks see raamat inimhinge nii laia peopesaga puudutab. Vist on lugu selles, et tegemist ei ole väljamõeldisega, vaid ühe lapsemeelse mehe tegudega. Just nimelt tegudega. On ju nii, et meie kõige paremad ja üllamad teod jäävad tegemata, teostamata. Me ei leia nendeks aega, ei viitsi või lükkame neid nii kaua edasi, et tegemata nad jäävadki.

Aga Juhani on olnud tublim, armastavam. Tema tegu, mis raamatu käivitab, on vastamine merest leitud pudelipostile. Allakirjutaja on jätnud selle kümneid kordi tegemata ja Juhani raamatut lugedes on sellest tuliselt kahju ja veidi häbi.

Pudelipost viib Juhani ühele reisile, seiklusele, ja ääretult tore on seda teekonda temaga kaasa teha, sest seal saad sa ka enda kohta üht-teist teada.

Raamatust õhkub sellist soojust, mida inimese tervisele on aeg-ajalt väga kasulik kogeda. Soovitan teil leida see väike raamatuke ja rännata tunnike koos Juhaniga. Sellest tuleb vahva retk.

Jaan Tätte

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *