Jõe-rafting jääb alatiseks meelde

Ester, Priit ja Alar Saaremets käisid juulis Californias närvekõditavat kärestikusõitu proovimas.

Juuli algul oli meie perel tore võimalus saada osa seiklusest American Riveri jõel California osariigis Sacramento lähistel. Jõgi voolab Sierra mäeaheliku jalamil ja saab  ma vee lume sulamistest. Otsustasime ette võtta päevase kärestikusõidu Middle Fork Americani jõel. Jõel on kolm osa: Northern, Southern ja Middle Fork, millest võib valida vastavalt osalejate kogemustele ja „hulluste” soovile. Middle Fork American on 62 miili pikk ja 2000 jala kõrguste kaljude vahel looklev III ja IV tehnilise klassi kiirusega jõgi, mis pakub imeilusaid maastikuvaateid ja ka madalamaid veekogusid. See on hästi sobiv just aktiivsetele, heas vaimses vormis ja seiklushimulistele algajatele.

Seiklus algas hommikul kell kaheksa, kui saabusime kogunemispaika, kus võeti peale paadid ja paigutati meid koos teiste seiklejatega päevinäinud kollasesse koolibussi. Ees ootas 40-minutiline bussisõit mööda looklevat kaljuäärt, kus julgemad said nautida vapustavaid vaateid sügavale orgu. Ei saanud jätta tähelepanuta, et bussi juhtis keskealine hipivälimusega naisterahvas, kes ühe käega värvis huuli ja teisega keerutas ka muuseas rooli.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga