Jamaica-Jamaica, mi Yaad

Tõeline eestlasest Jamaica-spetsialist Tarrvi Laamann annab huvitava ja mitmekesise ülevaate selle maa loodusest, kommetest ja inimestest ning avaldab, miks ta on aastatega Jamaicast nii sõltuvusse sattunud, et otsustas sinna lausa elama kolida.

„Tere, olen olnud Jamaicalt eemal juba 16 ja pool päeva.” Kui nii alustan, siis oleksin nagu AA koosolekul ning minu A oleks hoopis too Yaad ehk Jamaica (Xaymaca ehk puu ja vee maa). See koht on lihtsalt nii kütkestav ja lummav, et ka tõsisematel ja  ratsionaalsematel tegelastel on raske jääda ükskõikseks või jääkülmaks, kuigi Jamaica kohta võiks ütelda küll „ice cool” saar.

Olen 1973. aastal Tallinnas sündinud kunstnik Tarrvi Laamann ja Raadio 2 reggae-saate „Bashment FM” üks saatejuhtidest, kes on suur vabaduse, Jamaica kultuuri ja looduse sõber. Esimest korda astusin saarele juba eelmisel sajandil ning olen siiani pea iga aasta seda paradiisi külastanud. Seetõttu kirjutasin raamatu „Minu Jamaica, pole probleemi” (2013, Petrone Print) ja olen ka Amazonas Reiside Jamaica reisijuht. Tean saarel kohti, millest isegi osa jamaicalasi ei ole kunagi kuulnud – teisisõnu, olen tõsiselt võetav, isegi kohalikule silmad ette tegev suur Jamaicasõber. Tõsijutt, true I tell yu! Tahan juba ammu rääkida veel enamat Jamaicast ja just teatud teemadest, mis puudutavad mind sügavamalt, sest usun, et peaks kõik ausalt ära rääkima, nii nagu toda saart nüüd tänapäeval, 2018. aastal näen.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga