Jalgrattaga Moseli veinikülades

Moseli piirkond on üks Saksamaa tuntuimatest veiniregioonidest, mis piirneb otsapidi Prantsusmaa ja Luksemburgiga ega jää kaugele ka Belgiast. Hanna Miller tegi selles võluvas piirkonnas jalgrattamatka.

Linnu märksõnadeks võttes võiks laias laastus öelda, et ala jääb Trieri ja Koblenzi vahele, tunnusjooneks Moseli jõgi koos lisajõgedega. Piirkond on parajalt mägine, ikkagi Reini kiltkivimäestik (Rheinisches Schiefergebirge), mille eri osadeks siinkandis on Belgia Ardennid ning Saksamaal Eifel (Vulkaneifel, Moseleifel jne) ja Hunsrück. Maastik on ilus ja mõjub rahulikult, kuigi laugjad metsased-põllused „künkad“ võivad viia kohati 800 meetri kõrgusele. Väga ilus on sõit Moseli äärde näiteks Brüsselist teele asudes ja „põiki“ läbi Ardennide Bernkastel-Küesi või Cochemisse suundudes. „Põiki“ selles mõttes, et vältida tasuks sirget-igavamat kiirteed üle Aacheni. Samavõrd maaliline on teekond Moseli äärde ka alguspunktiga Maini äärses Frankfurdis või Wiesbadenis, Prantsusmaal Strasbourgis või hoopis Luxembourgis. Mõistagi võimalikult kiirteid vältides! Aega võtab see külade ja küngaste vahel tiirutamine küll kõvasti rohkem, kuid kui juba puhkusereisil olla, siis tasub ka loodust nautida ning kõike kohalikku kaeda!

2000 aastat ajalugu

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga