Jaan Joonatan Pruuli: „Eriti meeldisid mulle öised vahikorrad.“

„Admiral Bellingshausenil“ tegi kogu Loodeväila ekspeditsiooni vapralt kaasa ka 14-aastane Jaan Joonatan Pruuli, kes rääkis Stina Eilsenile laevasõidu eredamatest hetkedest.

Jaan Joonatan, sa oled ilmselt kõige noorem junga, kes on Loodeväila läbinud. Oled nüüd juba mõnda aega kodus tagasi. Kui mõtled sellele vapustavale reisile, siis mis sulle kõige esimese asjana meenub „Admiral Bellingshauseniga“ seilamisest?

Meiesuguseid purjekaid oli sel aastal Loodeväilas 18 ja ühel sõitis oma vanematega minust veel noorem poiss Dean, kes on peaaegu kogu oma elu laevas elanud. Ilmselt on seal olnud minust nooremaid veel, aga jah, „Admiral Bellingshauseni“ meeskonnas olin ma tõesti kõige noorem – 14. Mulle meeldib laevaelu, olime nagu teod, kel oma kodu igal pool kaasas. Saime minna nii kaugele ja nii põnevatesse paikadesse. Kindlasti jään mäletama seda igatsust, kui laeval seilates mõtlesin, et millal küll saab jälle jala maale ja uurida, milline on elu nendes põnevates maabumiskohtades Loodeväilas. Jään igatsema meie kapteni õpetusi, mereoskuste ja igasuguste merenippide näitamist.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *