Indohiinas Mekongi avastamas

Katre Luik seikles poolteist kuud mööda Mekongi ja Mekongi ümbruses, peatudes pikemalt Laoses ja Kambodžas. Mekongiga ja Mekongil samas suunas liikumine paneb nägema aega, inimesi ja loodust veidi teistmoodi kui muud reisid. Kes kaalub sarnast retke, peaks kindlasti arvestama ootamatuste ja plaanimuutustega.

Jõgi, mida mööda ma poolteist kuud reisisin, on Eesti pikimast jõest Võhandust enam kui 26 korda pikem (4300 km). Mekong saab alguse Tiibeti platoolt, kust liigub läbi Yunnani, sirutades end välja lõunasse, olles piiriks Myanmari, Laose, Hiina ning Tai ja Laose vahel. Edasi Lõuna-Hiina mere poole voolates lõikab pooleks Kambodža ning lõpetab oma reisi Vietnamis, moodustades delta, mis on elupaigaks haruldastele fauna- ja flooraliikidele. Minu esmatutvus Mekongiga leidis aset Yunnanis, Lõuna-Hiinas, eraldi teid läksime Myanmari piirialadel, et uuesti Põhja-Tais kokku saada, kust jätkasime ühist teekonda üksteisele seltsi pakkudes järgneva viie nädala jooksul.

Kaaslasteks sel pikal reisil peale Mekongi enda olid mul kaks head sõpra: Marju ja Andrés.

Karu ja luige tutvumislugu

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga