Hooajaline töö kui pikk elamusreis talvevõlumaal

Milline on parim viis reisimiseks, kas reisibüroo poolt korraldatud puhkusereis või omal käel kokku pandud seljakotirännak? Alternatiiviks on hoopis minna välismaale hooajalist tööd tegema, näiteks talvehooajale kohaselt päkapikuks. Eva-Maria Vaher kirjutab lähemalt peapäkapiku tööst Lapimaal.

Minu elu sai teistsuguse suuna 2018. aasta oktoobri keskel, kui minuni jõudis Postimehe artikkel, kus Lapimaale kiireks perioodiks päkapikke otsiti. Tundus, et see huumoriga kirjutatud artikkel on lihtsalt meelelahutuslik vahepala, kuid artikli lõpus oli link, mis kutsus kandideerima. Miski ütles mulle, et võiksin selle ankeedi ära täita. Tehtud ja suhteliselt kohe ka unustatud. Ühel päeval olin Tallinnast kodulinna sõitmas, kui Virtsu-Kuivastu praamil telefon helises ja ekraanil Soome suunakoodiga numbrit näitas. Helistajaks oli Lapland Safarise esindaja ja mõned protsessid hiljem olin novembri lõpus Levil päkapikukoolis. Minust sai ka hooajatöötaja.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *