Hõimuelu Colombia moodi

Mikk Rand tegi Lõuna-Ameerikas pärimuslugusid korjates ja filmideks tõlgendades kümnepäevaseid peatusi kuues eri paigas mägedest kuni Vaikse ookeani rannikuni ja Amazonaseni, elades kohalike hõimude juures. Selles loos avab ta Colombia Sierra Nevada de Santa Martas üksildase mäe jalamil paikneva väikelinna Atanques’i elanike eluolu.

Puusad tööle – cumbia colombiana tuleb... See on elujaatav muusika, tantsuline ja paneb tõesti isegi suhteliselt külma põhjaeurooplase nõksuma... Saabusin Colombiasse hilisöisel ajal ja taksojuht viis mu Santa Marta lennujaamast umbes sadakonna kilomeetri kaugusele laagrisse, kus ees ootas kohtumine kolleegidega. Olin viimane töörühmaga liituja, sestap ka üksi. Märtsikuine südaöö oli käes, aga elu kees täies hoos. Pikal tänaval, võib öelda et isegi maanteel, paiknesid üksteise järel baarid ja kõrtsikesed ning igalt poolt kostis ladina muusika. Inimesed tantsisid ning isegi matsakamate tegelaste puhul oli nende liikumine ja teatud graatsilisus aukartustäratav. Võib öelda, et see massiline muusika ja tantsimine oli mu esimene ja ilmselt ka kõige suurem kultuurišokielement Lõuna-Ameerikasse jõudes.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga