Hobuse seljas üle Andide

Kogenud ratsamatkaja Kaido Kama kirjutab tehniliselt üsna keerulisest matkast looduskaunites Lõuna-Ameerika Andides, kirjeldab kohaliku põlirahva eluolu ning võrdleb Araukaania piirkonda 20 aasta taguse ajaga, kui ümbermaailmareisil jahtlaev Lennuk sealkandis randus.

Kui seni oleme käinud erinevatel ratsamatkadel oma väljakujunenud kindla seltskonnaga (vt nt GO Reisiajakirja 5/2019), siis veebruaris 2020 läksime Lõuna-Ameerikasse ainult kahekesi. Saksa päritolu tšiillane Mathias Boss korraldab juba aastaid ratsamatku üle Andide Tšiili Araukaania regioonist Argentina Patagooniasse (vt www.antilco.com), kuni kaheksaliikmeline matkaseltskond moodustub huvilistest maailma eri paigust. Tšiili–Argentina piiril vahetuvad nii hobused kui ka matkakorraldajad, nii et kokku oleks tegemist justkui kahe eri retkega. Ja lõpuks tuuakse osalejad autoga Argentinast Tšiilisse tagasi. Selle koha peal on Andid suhteliselt madalad, nii et kogu matka suurimaks kõrguseks merepinnast on veidi üle 2000 meetri. Sellest hoolimata toimuvad retked ainult lõunapoolkera suvisel ajal novembrist märtsini, talvisel ajal hobustega mägedesse ei minda.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga