Helilooja ja kontrabassist Mingo Rajandi piirideta reisimaailm

Alati julge helilooja ja kontrabassist Mingo Rajandi ei karda väljakutseid ega mõelda väljaspool raami ka reisides – kõige erakordsem reis on viinud ta kuuks ajaks Brasiiliasse. Spontaanse otsuse tulemusena elab ta praegu Belgias, riigis, kus sündis saksofon. Kaisa Tooming vestleb Mingoga reisimise filosoofiast, julgusest ja riskimisest ning elust välismaal.

Mulle tundub, et teed kõike väga suure kire ja avatud meelega, seda nii erialaselt kui ka isiklikus elus. Milliseid kogemusi otsid reisidelt? 

Mulle meeldib reisil olles kohalikku ellu ära kaduda, vaadelda ja kuulata, kuidas kulgeb argipäev. Igal paigal on oma lõhn ja valgus ning keelest, kommetest ja ümbritsevast loodusest tekib heliriba, mis on omane ainult sellele keskkonnale. Päris elu tajumiseks peab natuke kauem ühe koha peal paigal olema, mitte tuuseldama mööda vaatamisväärsusi. Neid viimaseid ma tavaliselt väldingi. Armastan pigem tutvuda kohalikega, uidata mööda kõrvaltänavaid, istuda pargipingil, jälgides tavaliste inimeste igapäevast elu. Eriti tore on reisida sinna, kus on juba mõni tuttav. Kohalikega koos saab võõrast kohast hoopis teise pildi.

Olen enamasti spontaanne, lähen vooluga kaasa. Reisil olles saab endale tekitada lihtsalt niisama olemise aega, mida kodus harva on. Ma pole tegelikult eriline suurlinnade nautija, mulle küll meeldib seal käia, aga väsin kiiresti. Enamasti sõidan loodusesse või väikestesse kohtadesse. Linn on rohkem kultuurielamusteks, võimaluse korral lähen kontserdile või teatrisse, harvem muuseumi, sest eksponaatide üleküllus mõjub mulle kurnavalt.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga