Galápagose saarestikku avastamas

Ecuadorile kuuluvatel Galápagose saartel on hämmastavalt liigirikas asustus ja ebamaine vulkaaniline maastik või nagu saart külastanud Madis Hurt ja Sigrid Laas tabavalt ütlevad – see on justkui omamoodi ajakapsel, milletaolist kuskil mujal maailmas ei leia.

Ütled Galápagos, mõtled Charles Darwin. Ütled Charles Darwin, mõtled evolutsioon. Vähemalt nii on see olnud nende ridade kirjutajate puhul. Kui paika oli saanud plaan lennata Galápagose saartele, meenusid kõigepealt just bioloogiatunnid põhikoolis, kus sai esimest korda kuuldud Darwini vintidest ja sellest, kuidas hilisem kuulus teadlane hakkas Galápagosel tehtud avastuste põhjal kokku panema evolutsiooniteooria aluseid. Kogemus näitas, et Galápagose saarestik mõjub tõepoolest omamoodi ajakapslina, mille nägemine ühtaegu õpetab, liigutab ja inspireerib.

Meie reis

Käisime Galápagosel 2018. aasta septembris ja oktoobris, veetes seal pea kaks nädalat. Alustanud Ecuadori pealinnast Quitost, jõudsime pärast paaritunnist lendu Baltra saarele Seymouri lennujaama. End „maailma esimeseks ökoloogiliseks lennujaamaks“ nimetav sõlmpunkt asub kohal, mis kunagi oli baasiks Panama kanalit valvavatele USA sõjalennukitele. Tänapäeval pole väikesel ja lagedal Baltra saarel teha midagi muud, kui istuda bussi, seejärel paadile ja siis uuesti bussi ning sõita edasi Santa Cruzi saarele Puerto Ayorasse. Viimane on saarestiku suurima keskusena koduks ligi 12 000 inimesele ja ühtlasi kohaks, kus Galápagosele jõudnud turist leiab kõik vajaliku.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga