Expediton Estonia – kas masohhisti unistus?

Tiit Riisalo kirjeldab kogemusi seiklusretkedelt Expediton Estonia, kus korraldajate osavalt paika pandud teekonnal läbi Eesti saab lisaks füüsiliste ja vaimsete võimete proovile panemise nautida ka Eestimaa raskesti ligipääsetavaid erilise looduse ja ajalooga paiku. Kas tegemist on jõukohase orienteerumisretkega või ekstreemse jõukatsumisega?

Tiit, oled kogu aeg liikvel ja võtad vastu sportlikke väljakutseid. Juulis saite Muhu väina regatilt taas Eesti meistri tiitli folkbootide klassis. Enne purjetamisvõistlust läbisid aga Expedition Estonia nimelise karmi seiklusretke. Huvitav oleks kõikidest su tegemistest kuulda, aga ajakirjaruumi kahjuks ei jagu. Räägime siis sellest viimasest eneseületusest, kas tegemist on tõesti masohhisti unistusüritusega, nagu seda nimetasid?

Ma vist nimetasin seda ettevõtmist lükras masohhistide suvepäevadeks. (Naerab.) Eks kõik ole erinevad, aga mina olen juba aastaid tundnud, et inimene on ennekõike ehitatud liikuma, kontorilaua taha saabusime ju suhteliselt hiljuti. Enamik 200 000 või enamast aastast, mis liigina eksisteerime, oleme olnud pidevas liikumises. Pean tunnistama, et kui ikka mõnda aega vabas õhus tegutseda ei saa, siis ma ei tunne end hästi. Expeditionil osalemine on suur pingutus ja pärast oledki rampväsinud, aga see on vaid füüsiline väsimus, mis magatakse välja, vaimselt on kõik väga kirgastav.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga