Etioopia neiu totaalne muutumine

Arne Uusjärv kirjutab, kuidas GoDiscoveri mulluse kaanetüdruku välimus tundmatuseni muutus.

Aastal 2006 juhtusin Etioopia lõunaosas Dimeka turul üht hameri hõimu neiut pildistama. 2007. aastal uuesti sama kohta külastades jagasin kohalikele eelmise aasta fotosid. Sealsed inimesed tavaliselt oma pilte ei näe, sest üldjuhul käivad turistid sellistes paikades ju ainult korra. Posti või e-postiga aga on piltide sinnakanti saatmine ebareaalne.

Seepärast oli minu antud pilt selle neiu elus esimene temast tehtud foto, mida tal näha õnnestus. Tegin siis uue foto, millel ta seda eelmise aasta pilti käes hoiab. Millegipärast sattus see pilt GoDiscoveri kaanepildiks (4/2008).

Möödunud ehk siis 2008. aastal uuesti Dimekasse sattudes püüdsin seda kaanetüdrukut leida, et talle ajakirja näidata (tal omal pole tellitud). Näitasin ajakirja külaelanikele ja nad tõid mu juurde ühe neiu, kes aga erines oluliselt pildil olijast. Ma ei uskunud kohalike juttu, kuni neiu jooksis koju ja tõi näha oma esimese minu tehtud foto.

Uurisin siis tema välimuse muutumise põhjuseid. Selgus, et ta on oma hameri rahvusest mehest lahku läinud ja abiellunud amhaara rahvusest mehega.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *