Erki Urva: Turism, see on elu!

Erki Urva on olnud võtmeisik mitmel olulisel turismiga seotud töökohal, vedanud Eesti turismiseaduse ja mitme teise turismivaldkonnale olulise dokumendi ettevalmistamist, tuntud terava keele ja hea huumorimeele poolest. Turismirahvale "oma" siiamaani. 2017. aasta maikuust on Erki Urva lennunduses tagasi ja töötab lennufirmas Nordica partnersuhete direktorina.

Aastal 1995 on Erki Urva ühes toredas leheloos defineerinud turismi järgmiselt: „Mis on turism? Kas see on lesimine palmiokste varjus päikeselisel ookeanirannikul? Või on selleks Pariisi huviväärsuste imetlemine? Aga äkki hoopis mitmetunnise edasilennu ootamine lennujaamas? On see, seljakott seljas, matkamine inimtühjas põlislaanes või tunglemine ülerahvastatud vanalinnas? Mis siis ikkagi on turism, kas töö, lõbu või puhkus? Turism on osa meie elust, kusjuures mitte tühine osa. Turism – see on elu. Turism on elatusallikas rohkem kui kaheksale protsendile tööga hõivatud elanikest Eestis ning ka kogu maailmas kõige suurem tööandja.“ Erkile endale on turism olnud nii töö, lõbu kui ka puhkus.

Kuidas sattusid tööle turismivaldkonda?

1991. aasta suvel oli mu Tartu ülikooli kaaslane Jüri Toomel siirdumas Inturisti asejuhataja kohalt turismiameti nõunikuks ja otsis endale asendajat. Tema tegigi mulle ettepaneku tulla tööle Inturisti. Eesti taasiseseisvumisel võeti vastu otsus, et NL  riigivõimuorganite alluvuses olevad ettevõtted võetakse üle ja muudetakse riiklikuks aktsiaseltsiks (RAS). Meie Inturisti näol oli tegemist NSVL Riikliku Välisturismikomitee Tallinna osakonnaga ja ümberkorralduste käigus muudeti see 1991. aasta lõpus riiklikuks aktsiaseltsiks Eesti Puhkereisid (Estonian Holidays), mis oli üks esimesi riiklikke aktsiaseltse Eestis üldse. RAS Hotell Viru tuli hiljem. Juhatusse kuulsid Neida Juhansoo Eesti Puhkereisidest, Ruth Martin majandusministeeriumist, Rain Lõhmus Hansapangast ja Toomas Undusk Viru hotellist, mina sain tegevdirektoriks.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga