Elumuutev perekokkutulek Indias

Mõni aasta tagasi meie seast lahkunud legendaarse India päritolu Tartu ettevõtja Naresh Mody tütar Shalini räägib Stina Eilsenile Indiast ja eelmise aasta reisist enda juurte juurde Indiasse Rajkoti piirkonda.

Millised on su mälestused lapsepõlve Indiast ja esimestest reisidest sinna?

Minu esimesed mälestused Indiast on läbi isa. Mäletan lapsepõlvest, kuidas isa tuli Indiast alati suurte kohvritega ning need lõhnasid vürtside ja mingi spetsiifilise India lõhna järgi. Meie lastena tahtsime alati ise need kohvrid lahti pakkida. Mõtlen suure soojusega tagasi neile kingitustele, mis sealt kohvrist tulid, näiteks Taj Mahali kujud ja mingid kuldehted, India riided. Mu ema riietas meid juba väiksena India riietesse ja ma käisin sätendavate India riietega ka oma klassikaaslase sünnipäeval, täpp otsaees. Mu indiapärast nime Shalini (Shaalini) ei ole kõige kergem hääldada eesti keeles, tõlkes tähendab see mõistlikkust.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *