Elu koos Austraalia põlisrahvastega

Austraalias on praeguseni säilinud ainulaadne põlisrahvaste kultuuripiirkond, kus aborigeenide elulaadi juhivad legendid ja lood kaugest minevikust. Sellest rikkast pärimusest osasaamiseks tuleb siiski palju vaeva näha ning ideaalis kohalikega palju aega koos veeta. See on õnnestunud antropoloogiat õppival Maria Saarel, kelle viimased kuus aastat on möödunud Cape Yorki poolsaarel asuval Quinkani maal, aborigeenide linnakeses nimega Laura, kus toimub üle aasta ka Austraalia suurim põlisrahvaste tantsupidu. Maria toob esmakordselt enda ainulaadse kogemuse GO Reisiajakirja lugejani.

Hiiglaslikud termiidipesad, karja ajavad ratsanikud, võsa vahel vonklevad mürgised maod, 40 kraadi kuumust ja taustaks aborigeenide kummalise kõlaga laulud. Tundub nagu stseen filmist, aga see on olnud minu elu juba viimased kuus aastat. Sarnaselt paljude teiste Eesti noortega tulin Austraaliasse, et reisida ja maailma näha. Avastasin aga rikka looduse ning huvitava ajalooga maa, millest sai minu uus kodu. Olin Austraalias elanud juba mitu aastat, enne kui kohtasin oma tulevast abikaasat Karli, kes on pärit Uus-Meremaalt. Kui Karl sai tööpakkumise juhtida ühte põhikooli Cape Yorki poolsaarel aborigeenide külas nimega Laura, otsustasin temaga kaasa minna. See tähendas mõneks ajaks enda töö tagaplaanile jätmist. Nüüd, aastaid hiljem, kui ma aknast välja vaadates näen oma lapsi koos aborigeeni lastega puu otsa ronimas, aia taga rohtu nosivaid känguruid ning puu otsas valmivaid apelsine, ei kahetse ma oma elumuutust mitte sekundikski. Seda isegi siis, kui kogu eelneva pildi taustal kõlab taamal kohalike järjekordne rohke alkoholi ja kõva muusikaga varustatud pidu. Ei ole head ilma halvata, aga Laura aborigeenide eluviis on vähemalt osaliselt seletatav nende keerulise ajalooga.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga