Elena Timofeeva – ebatüüpiline „Vene turist“

Käsi südamel – olen nii mõneski reisimisteemalises artiklis lasknud lennata mõnevõrra kriitilisi märkusi üldistavalt vene turistide suunal. Loodan siiski, et GO Reisiajakirja lugejad ning maailma näinud inimesed teavad täpselt, millist inimtüüpi ma silmas pean. „Vene turistid“ ja „inglise poissmehed“ – nimi ei tohiks rahvust rikkuda. Aga ikkagi on mul oma mõtteavalduste pärast vahel veidike piinlik ja seda eriti siis, kui elu viib mind kokku sellise suurepärase vene inimesega nagu Elena.

Umbkaudu kolm aastat tagasi juhtusin ühe lause peale Tai–Laose piiril. Keegi hüüdis sulaselges vene keeles: „Kurat, see piiriületus läks libedalt! Vähemalt kord elus on mul hea meel, et mul on Vene pass!“ Säherdune sõnavõtt oli minu jaoks intrigeeriv ja saime tänu sellele etnopoliitilisele huumorile kohe sõpradeks.

Olime parasjagu mõlemad teel Hiina piiri lähedastele aladele Põhja-Laoses ning jäänud napilt maha meid sinna viivast bussist ja sunnitud enne öö saabumist leidma improviseeritud transpordi.

Sammusin suvalisse Laose majapidamisse, mille ees olin märganud seisvat mikrobussi, ning palusin meid mõistliku summa eest kolmesaja kilomeetri kaugusele „ära visata“, mida maikasärgis perepea ilma pikemalt mõtlemata ka tegi. Tee peal rääkis Elena mulle oma reisidest, mõtetest ja maailmavaatest ning võlus mind oma isiksusega.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga