Ecuadoris ekvaatorit otsimas

Igipõline rändur Peeter Kuus kirjutab Ecuadoris kogetust ja nähtust ning annab praktilisi soovitusi, kuidas seda riiki külastades maksimumprogramm koostada ning vajalikud kohad-vaatamisväärsused ära näha.

Kõik kättesaadavad reisijuhid hoiatavad Ecuadori pealinna Quitosse otse lennukiga saabuvat külalist probleemide eest, mis võivad tekkida kõrgusest tingitud hõreda õhu tõttu. See on teema, millega tõepoolest tuleb kohe tegeleda. Kohanemist vajavad tegelikult ka kohalikud, kes on liiga kaua kodumaalt eemal olnud. Ideaalis tuleks alustada rannikult ning rahulikult kõrgemale liikuda. Tuleb tunnistada, et arsti poolt soovitatud tablettidest oli abi. Hea oleks kohe hankida ka kokalehti ja neid mäluma asuda. Kohtasin hiljem märksa kõrgemal vulkaanide juures paari turisti, kes vajasid kiiret esmaabi ootamatult tabanud haigushoo tõttu – jäsemetest kadus tundlikkus, tekkisid peavalud ja muu selline. Kusjuures ainus päriselt toimiv abi on kiire laskumine ohutule kõrgusele, aga seda on mägedes väga raske korraldada.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga