Drooniga reisile?

Aerofotograafia kogub populaarsust, väike lennumasin drooni näol suudab jäädvustada meeldejäävaid võtteid sellistest paikadest, kuhu tavalise kaameraga kuidagi ligi ei pääse. Siiski tasub meeles pidada, et droon jagab õhuruumi teiste lennumasinatega, nagu helikopterid, lennukid ja muud lennuseadmed, ning seetõttu tuleb ennast enne kasutamist teatud reeglitega kurssi viia. Kogenud droonifotograaf Kaupo Kalda jagab soovitusi.

Millal peegelkaamera drooni vastu vahetasid ja miks? Või kasutad mõlemaid?

Kuigi mu põhitöö disainerina on samuti loov, on vaimule vaheldust vaja. Fotografeerimisega tegelen juba ammu, droonide juurde sattusin suhteliselt juhuslikult, aga see kõnetas kohe kuidagi eriliselt ning teeb seda siiani. Praegu pildistan pere- ja reisiasju peamiselt nutitelefoniga Samsung Note 8, mille kaamera võimekus on hämmastav, arhitektuuri ja linnaruumi muidugi drooniga. „Tavalist” kaamerat ei kipugi enam kätte võtma, see tundub isegi igav.

Millised on olnud kõige erilisemad võtted, mis reisidelt oled saanud?

Ma räägiks hoopis ühest videost. Möödunud aastal olime perega nädala pisikesel Keri saarel saarevahiks. Väike reisidroon oli muidugi kaasas ning sain igasugu ilmadega seal sellega pildistada ja filmida. Eriline oli aga see, et tegin saarelt reaalajas lendava live drooniekskursiooni Facebooki – kuna sinna ulatub mandrilt 4G mobiililevi, siis oli see tehniliselt võimalik. Video on nähtav, otsides Youtube’ist „Keri saar live”. Läheme Kerile tänavu jälle, ei jõua seda ära oodata.

Sageli tundub reisile kaasa võtmiseks just drooni suurus takistava asjaoluna. Kuidas selle mure enda jaoks lahendanud oled ja millega reisides arvestama peaks?

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga