Carcassonne – Tallinna sõpruslinn Prantsusmaal

Kui reisite Lõuna-Prantsusmaal Toulouse’ist Vahemere poole, võite kiirteel kihutades Carcassonne’ist kergesti mööda sõita, mis oleks tegelikult väga kahetsusväärne tegu. Mõnes reisiedetabelis märgitakse Carcassonne’i kindluslinna kui teist suurt turismimagnetit Prantsusmaal pärast Eiff eli torni. On see nii või mitte, igal juhul tasub kindlasti kiirteelt maha sõita, sest tegemist on Tallinna sõpruslinnaga, kus tegutseb aktiivne Eesti sõprade ühing.

Carcassonne ja Tallinn on sõpruslinnad aastast 2013 ja neid kahte linna ühendavaks lüliks on kuulumine UNESCO maailmapärandisse.

Carcassonne on linn Prantsusmaa Languedoc-Roussilloni piirkonnas Aude’i departemangus.

Parajalt väike, tulvil mõnusaid kohvikuid ja restorane, talvel veidi unine ja suvel turistidest pungil Vahemere-äärse kliimaga linn. Aude’i departemang, üks vähemasustatud piirkondi  Prantsusmaal, on meeldiv ilusa looduse, ajalooliste mälestusmärkide, matkamise ja hea veini nautimiseks.

Languedoci piirkond asub Lõuna-Prantsusmaal ning sellel on väärikas ja huvitav ajalugu. Languedoc on trubaduuride maa! Trubaduurid olid muusikud, poeedid keskajal Oksitaanias ja nad laulsid oksitaani keeles. Languedoc tähendab tõlkes „Oc keel“. Siinne algkeel on oksitaani keel (Lenga d’òc, Occitan), mis kuulub romaani keelte hulka. Oksitaani keelel on mitu dialekti ja selle  leviala oli kunagi Püreneedest Alpideni. 1930ndatel oli see keel Prantsusmaal üsna alla surutud, koolis karistati oksitaani keeles rääkimise eest. Viimasel ajal on keele kasutamine tõusulainel:
trükitakse raamatuid, tehakse raadio- ja televisioonisaateid, seda õpetatakse koolis. Hea märk, sest ilma keeleta kaob kultuur!

Tallinna sõbrad!

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga