Beebiga reisimine võib ollatäielik puhkus

Kuidas reisida koos väikelapsega? Praktilisi juhiseid jagavad reisibüroo Go Travel spetsialistid Ingrid Käo ja Hiie Härm.

Väikelapse kasvatamine on emale enamasti täiskohaga töö. Kuigi oma pesamuna eest hoolitsemine pakub vanematele palju rõõmu, on sellega seotud igapäevased kohustused ka üksjagu väsitavad. Tahaks rutiinist välja, kasvõi nädalavahetuseks, aga kuhu jätta oma beebi?! Lahendus ongi reisida koos beebiga, kusjuures vajaliku hoolt pisipõnni eest aitavad organiseerida asjatundjad.

Hingelt noortele peredele suunatud reisipakettides pakume lisaks tüüpilistele transpordi-majutus- ja meelelahutusvõimalustele ka väikelapsehoidu ja lahendame lapsega reisimise küsimused.

Eesti-siseselt on mitmeid võimalusi külastada erinevate linnade spaasid, teatrietendusi, kontserte või looduskauneid kohti. Juba puhkepaika kohale sõitmiseks tuleks reisikavas arvestada, et väikelapsega liikumine võtab tavalisest kauem aega. Seega on hea teada, millised söögikohad jäävad teie teele ja kas neis on olemas laste mänguväljakud, mängutoad või näiteks vajalikud ruumid mähkmevahetamiseks.

Teine oluline küsimus, mille lahendamine on noortele vanematele koha peal vajalik: professionaalne lastehoidjateenus. Kui on leitud usaldusväärne lapsehoidja, on lastevanematel võimalus veidi puhata ka täiesti omavahel olles – kas siis minna mõnele etendusele või kontserdile või nautida lihtsalt üksiolemist. Seda saab teha teadmisega, et pere silmarõõm on samal ajal turvaliselt hoitud. Nii on võimalik lahendada ka last rinnapiimaga toitvate emade soovi veeta nädalavahetus kodust eemal ja samal ajal olla lapsele pidevalt kindlas käeulatuses.

LIHTSAKS TEHTUD REIS BEEBIGA

Kõik lapsevanemad teavad, kui palju erinevaid probleeme võib tekkida kasvõi paaripäevase autoreisi korraldamisel mõnda naaberlinna. Kas sealses hotellis on olemas beebile sobilik voodi? Kas lapsevankriga pääseb ühte või teise kohta? Kuhu ja kelle hoolde jätta pisike siis, kui tahame välja lõõgastuma minna?

Reisibüroo Go Travel on lahendanud kõik need küsimused oma beebireiside pakettides kompaktselt, andes lisaks ööbimise ja toitlustamisega seotud teenustele ka omapoolse kindla soovituse tasemel lapsehoiule ning valides perede jaoks välja just väikelapsega külastamiseks sobilikud kohad ja atraktsioonid.

Lisaks sisaldab meie reisikava hulga praktilisi nõuandeid, mida ehk esimest korda beebiga reisivad vanemad ei oska ise arvestada: alates teele jäävatest mängukohtadest kuni sobiliku autosõidu aja ning reisil vajalike asjade loeteluni välja.

ENNE BEEBIGA REISILE MINEKUT PEA MEELES:

AUTO. Autoga reisides peab beebil kindlasti olema mugav ja hästi kinnitatud turvatool, kaasas erinevaid mängu- asju. Umbes iga kahe tunni järel tuleb teha peatus. Sobilikumad on selleks lastesõbralikud (mängunurgaga või mänguväljakuga) söögikohad ja/või väiksemad teemapargid. Ära kunagi jäta beebit üksi – ka autosse mitte!

BUSS. Pikemat bussireisi väikelapsega ette võtta ei soovita.

RONG. Igati sobiv transport väikelapsega reisimiseks.

LENNUK. Beebi lennupileti hind, kui beebi istub vanema süles, on üldjuhul 10% lennuhinna põhiosast, ehk hinnast ilma lennujaamatasudeta. Istekoha vajadusel on lennupileti hind üldjuhul on 67% täishinnast. Lisanduvad ka lennujaamatasud.

Õhkutõusmisel, maandumisel ja meeskonna korraldusel kinnitatakse beebi lisaturvavööga vanema turvavöö külge. Turvahälli peab eelnevalt broneerima. Mõned lennufirmad lubavad vihmavarju-tüüpi lapsekäru võtta salongi.

Vedelikele kehtestatud piirangud ei kehti lapsetoidu puhul. Turvatöötajal on õigus paluda teil toitu maitsta. Vajadusel saab lennukis lapsetoitu soojendada. Pakutakse ka kuuma vett (näiteks piimasegu valmistamiseks).

Mähkmeid vahetatakse lennuki tualetis. Enamasti asub lennukis spetsiaalne mähkimislaud. Üldjuhul on lennujaamades olemas ema ja lapse ruumid vajalike protseduuride jaoks.

MAJUTUS. Majutuskoht tuleb kindlasti varakult broneerida ning uurida, kas see vastab pere tingimustele. Paluge oma reisikonsultandil kinnitada teile, kas hotellis ikka on beebivoodi. Eelistage hotelle, kus on lastele mõeldud atraktsioonid ja lapsed on oodatud.

REISIDOKUMENDID

PASS. Beebil peab olema oma pass. Euroopa piires piisab ka ID-kaardist. Lapsele maksab isikutunnistus 50 krooni ja pass 225 krooni. Lapse pilt peab vastama üldistele normidele. Lisainfot leiate www.pass.ee.

VIISA. Kui sihtkohamaa nõuab viisat, tuleb alati küsida beebi viisatingimuste kohta eraldi.

REISIKINDLUSTUS. Soovitav on vormistada reisitõrkekindlustus, mis katab reisikulud ootamatu haigestumise puhul.

EUROOPA RAVIKINDLUSTUS- KAART. Vajalik nii täiskasvanule kui lapsele. Kaart annab Euroopa siht- kohtades vajadusel arstiabi võrdsetel tingimustel riigis elavate kindlustatud inimestega. Kaarti saab tellida Eesti riigiportaalist www.eesti.ee.

REISILE VõTA KAASA:

• mähkmed kogu reisi välteks ja lina allapanemiseks,

• kilekotid kasutatud mähkmete hoidmiseks hotellis ja autos,

• ujumismähkmed, kui plaanite minna veekeskusesse,

• luti- või joogipudel, ka tagavarapudel,

• niisked lapid,

• mõned uued või unustatud vanad mänguasjad autosse,

• vannimänguasjad, šampoon, lasteseep,

• lastemuusika-CD autosse,

• lapsele tuttavad joogid, toidud ja suupisted,

• pudipõlled,

• vahetusriideid suure varuga (reisil juhtub nii mõndagi!),

• kaisupadi, -lelu, - tekk, -lutt – ilma milleta uni ei tule,

• auto ja käru jaoks päikesekate või lina, mis seda hästi asendab,

• suvel päikesekaitsekreem ja nokamüts või rätik,

• putukatõrjevahend, näiteks OrtoPlix kummeliga või Zanzarin,

• arstiabikott (palaviku-valuvaigistisiirup, Smekta ja Gefiluse kapslid, plaastreid, sidet ja haavamääret, antihistamiin allergikutele, „pepukreem“, nohu ja köharohi, digitaalne kraadiklaas, desinfitseerimisvahend Asept või Gutasept),

• oma lastearsti telefoninumber,

• vajadusel reisivoodi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *