Autodega Siberi südames

Seitsmeliikmeline reisiseltskond võttis kahe maasturiga ette võimsa teekonna ümber Baikali järve. Reis oli täis pikitud ehedaid kohtumisi kohalike inimestega, erilist loodust, vähem ja rohkem närvekõditavaid sündmusi ning palju-palju autos veedetud tunde. Suvel plaanitakse vallutama minna juba Kamtšatkat. Raivo Malter ehk onu Raiu meenutab eredamaid hetki pildis ja sõnas.

Kohtumine Olhoni šamaaniga

Baikali kõige kuulsam šamaan Valentin Hagdajev rääkis pika jutu, milline on šamanismi ajalugu ja tähendus, ning laulis, tantsis ja tagus trummi. See kohtumine oli kindlasti eriline, kuid teataval määral pettumus, sest ta uuris eelnevalt meie ootusi ja püüdis siis vastavalt nendele ka kohtumist juhtida. Sellest jäi veidi kommertslik mulje. Õnneks oli siiski tegemist täitsa eheda šamaaniga − meil oli enne hirm, et tuleb isehakanud šamaan vana mersuga ja räägib niisama maast ja ilmast.

Maasikatädi

Baikalski asula külatädi kõndis maasikaämbritega, pidasime ta kinni ja tegime juttu. Tuli välja, et tegemist oli kohaliku tselluloositehase elupõlise inseneriga, kes nüüd pensionipõlve pidades maasikaid korjas. Tegemist oli külaga, mis väidetavalt on kõige rohkem Baikali järve saastanud. Tädi kinnitusel on inimestel valeinformatsioon, tehast saastatuses süüdistada ei saa − tädi oli väga hoos. Samal ajal kui ta innustunult rääkis, sõi kits tema maasikaämbrid vaikselt tühjaks… See oli meeldejääv kohtumine!

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga