Argentina, Uruguay ja Brasiilia napsid

Toomas Tiivel kirjutab põnevast Lõuna-Ameerika piirkonnast pärit napsidest, mille​ valik on tänu erisugustele looduslikele tingimustele erakordselt kirju.

Argentinas, täpsemalt Buenos Aireses sai 1810. aasta mais alguse Hispaania koloniaalvõimu vastane rahvaülestõus, mis oli stardipauguks üle kogu mandri levinud iseseisvusliikumisele. Argentina piirneb ühelt poolt Andide mäeahelikuga ja teiselt poolt Atlandi ookeaniga. Argentina nimi tuleneb ladinakeelsest sõnast argentum (‘hõbe’), sest see väärismetall ajendas Argentina koloniseerimist. Argentina moto on „En Unión y Libertad“ (‘liidus ja vabaduses’). Kultuuris, sealhulgas napsikultuuris on segunenud kohalik ja euroopalik (hispaanialik). Et Argentina on tunnustatud viinamarjade ja ka veinide tootja, on seal levinud ka brändid. Suhkruroost teevad kohalikud ka rummi. Väiksem naaber Uruguay kopeerib napsimaailmas suuresti Argentinat, kuulsad on seal eelkõige kohapeal toodetud brändid ja viskid.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga