Äreva algusega sünnipäev Varssavis

Meie kaasautor Rene Satsi, kellega ikka ja alati juhtub, tähistas sünnipäeva Varssavis just sel päeval, kui kogu linnale tehti korraga nelikümmend pommiähvardust. Kuhu minna ja mida teha ühe päeva jooksul suurlinnas, kui sa ei ole tavaline turist?

Hommik algas tänavalt kostva kõva pidurite kriginaga, kohalikud uudised teatasid samal ajal, et linnas on tehtud umbes nelikümmend pommiähvardust. Väidetavalt evakueeriti suur hulk valitsuse hooneid, sealhulgas Riigikohtu hoone.

Kiikasin uudishimulikult Varssavi kesklinnas hotelli viienda korruse rõdult alla (otsides silmadega seda, kes krt nii kõvasti pidurile vajutas hommikul vara) ning otsustasin, et pommiähvarduse tõttu ma oma sünnipäeva tähistamist edasi ei lükka. Seda päeva kavatsesin tähistada katsega tutvuda intiimselt Varssaviga ühe päeva jooksul, olemata sealjuures tavaline turist.

Sõbrad helistasid. Sooviti õnne. Vastasin õhinal, et Varssavis on pommiähvarduste laine. Vastuseks tuli: „Jajah, sinuga kogu aeg juhtub midagi.“ Mind ei usutud.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga