Antarktika lummuses

Semiootik ja keskkonnaajaloolane Kati Lindström kirjeldab Antarktika reisi Rootsi-Argentina ekspeditsiooni raames, mille eesmärk oli uurida, millist mõju avaldavad kliimamuutused Rootsi-Argentina ühisele kultuuripärandile. Saame teada, kuidas on Antarktikas telgis ööbida ja mida tähendab kuulus Antarktika vaikus tänapäevases tähenduses.

Kui meie ekspeditsioon veebruari algul Argentina majandatavasse Esperanza baasi jõudis, oli koroonaviirus veel rassismihõnguline nali. Riiklik keskvalitsus, mis haldab kõiki Argentina Antarktika baase, oli juba andnud kõrgendatud hoiatuse ja esimesed baasid teatasid eneseisolatsiooni kehtestamisest. Tundus siiski ilmvõimatu, et viirus Wuhani turult nii kaugele maailma otsa jõuaks. Kui Esperanzasse saabus Hiina teadlastega uurimislaev, lasti nad veel maale, kuivõrd laeva tšiillastest meeskond kinnitas, et tervisekontroll on teadlastel läbitud ja peiteaeg kindlasti möödas. Kuna kõigil baasi asukatel kästi külastajate teelt eemale hoida, oli meie tööpäev saja aasta vanuse kivionniga Esperanza baasis ikkagi häiritud.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga