Aasta seiklus ‘09: Avantüristid Berit Renser ja Terje Toomistu

Tasavägisest rebimisest Aasta Seiklus 2009 tiitlile väljusid võitjana Berit Renseri ja Terje Toomistu ehk avantüristide seiklused. Napilt jäi neile alla Hillar Kuke ümbermaailmapurjetamine jahtlaeval Martha ning Heiki Hanso, Viktor Aruksaare ja Silver Knäzevi tõukerattaretk „Tald maha!“ Ateenast Orissaarde. Parima veematka preemia, mille pani välja ajakiri „Navigaator“, läks Hillar Kukele.

Internetihääletusel kogusid kõige enam hääli küll tõukerattamatkajad (33%), kuid pärast žüriiliikmete – Priit Kuusk, Tarmo Mere, Helen Raiend, Tiit Pruuli, Villu Zirnask – eelistuste lisamist läksid avantüristid ja ümbermaailmapurjetajad neist napilt mööda.

„Avantüriste sobiks pigem juba pärjata elustiilipreemia kui Aasta Seikluse auhinnaga, sest suuremaid ja väiksemaid seiklusi mahtus neil möödunud aastasse mitmeid. Mind kallutas oma häält nende poolt andma Venemaa põhjaaladele viinud retk ja loomulikult see, et nad oskavad ja viitsivad oma seiklusi nii sõnas kui pildis haaravalt kajastada,“ põhjendas oma eelistust Villu Zirnask.

Tiit Pruuli sõnas: „Avantüristide seiklused meeldivad mulle oma elurõõmu tõttu. Selliste matkadega saaks tegelikult hakkama igaüks, nii et tehke sama rõõmsalt järele! Hindan seiklusi, mis lisaks heale sooritusele on huvitavalt esitletud – nii, et sellest saab osa võimalikult lai publik. Ses mõttes meeldisid mulle sõelale jäänutest peale avantüristide veel Motoreporteri ja Jaanus Piirsalu sooritused.“

Navigaatori peatoimetaja Helen Raiendi ja „uhhuduur“ Priit Kuuse esimene eelistus oli Hillar Kuke reis. „Ümbermaailmareisid on kõikide reiside kuningad. Hillar Kuke ümbermaailmareis jahtlaevaga Martha on väärikas järglane Ahto ja Lennuki ümber „palli” sõitudele. Veel meeldisid mulle Kariina ja Marguse motikareis ümber maailma ning Marika ja Tomi ümbermaailmareis, mis kõik leidsid ka põhjalikku kajastust nende reisiblogides,“ ütles Raiend. „Laevaga ümber maailma reisida on iga seikleja – või vähemalt minu – unistus. Ja seda ei tehta mitte iga päev,“ lisas Kuusk.

Matkaspordi juhi Tarmo Mere lemmikuks oli tõukerattamatk: „Tald Maha oli meie jaoks tõeline üllatus eelkõige liikumisviisi valiku tõttu. See oli lahe seiklus.“ Tõukerattamatkajad pälvisid mullu sügisel ka Eesti matkajuhtide soosingu, kes andsid neile Aasta Matkaja tiitli.

2010. aasta lõpus selgitab Go Reisiajakiri välja tänavuse aasta suurima seikluse. Vähemalt üks tänavu finaalis olnud seiklustest – Kariina ja Marguse ümbermaailmareis mootorratastel – saab siis uuesti tiitlit püüelda, sest nende reis kestab edasi veel tänavugi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *