Aasiast inspireeritud klaasikunst

Reisimine on minu ja minu kunsti jaoks suur inspiratsiooniallikas. Rännakuid on olnud palju, aga Kagu-Aasia on kujunenud lemmikuks. Reisime omapead, sest ei taha, et puhkuse ajal oleks asjad üle organiseeritud. Kõige tähtsamad on emotsioonid ning just tunnete ja vahetute kogemuste põhjal sünnivadki klaasskulptuurid.

Kuldne regatt
See töö on inspireeritud Myanmari kuldsetest pagoodidest Yangonis (Shwedagon Pagoda). Kontrast all-linna vaesuse ja viletsuse ning templite hiilguse ja kullasära vahel oli tohutu.

Kuumalaine


"Kuumalaine" sünd on seotud ühe imelise matkaga Bali saarel. Oli tohutult palav ja vaevaline teekond, teerada läks läbi džungli mööda libedat savist jalgrada ning mõtlesin päris tõsiselt, et kui siit nõlvas alla kukun, siis ühegi sõiduvahendiga enam ligi ei saa. Kogu vaev sai tasutud imelise elamusega, jõudsime mitme kose ristumispunkti, kosed langesid alla kaljuseinast, moodustades imelise kaskaadi. Tagasitee ei tundunudki enam hirmus, kuigi ronisime mäest üles.

Virmalised
Virmalised seonduvad enamusel põhjamaadega, kuid mina mõtlesin seda sarja tehes Vietnami rikkalikust ja kaunist loodusest ning mere kohal sähvivast äikesest...

Sügisene puri
Minu suured lemmikud on Tai väikesed saared, kus, uskumatu küll, leidub inimtühje liivarannaribasid, kus saab lõputult ringi uidata ja oma mõtteid mõlgutada. Need hetked on nii ebareaalsed, et mõjuvad paradiisina.

Obelisk
Bangkoki kuningapaleed on ülevoolavalt külluslikud ja kuldsed, sellele meeleolule kontrastiks tegin väga nurgelised ja minimalistlikud obeliskid.

Elegants
Angkor Wati templite kompleks Kambodžas jättis oma detailide rohkuselt erakordselt võimsa mulje. On uskumatu, et ka kõige väärikamad kultuurid kaovad ja mattuvad džunglisse. "elegants" meenutab seda surematut suursugusust.

Tekst ja fotod: Ivo Lill

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *