2016. aasta reisikirjanduses – parimad selgunud!

Selle aasta 8. märtsil ehk naistepäeval pani Tiit Pruuli juba üheksandat korda selga hmongide värvilise kuue, et juhtida aasta parima reisiraamatu ja suurima seikluse väljaselgitamiseks mõeldud meeleolukat õhtut. Muusikalise poole eest hoolitses kirglik rännumees Marek Sadam ja baari pidas Toomas Tiivel, kes kirjutas sel aastal põneva raamatu maailma napsidest.

INTERVJUUKATKED KOLME PARIMAGA

Jaan undusk − aasta parim reisiraamat „Teekond Hispaania“

Akadeemik Undusk avaldas eelmisel aastal kolm raamatut, mahukaim on ligi tuhat lehekülge, õhuke reisiraamat veidi üle saja lehekülje. Aga kaalukad mõlemad.

Akadeemikud istuvad tavaliselt kodus laua taga, seda sa enamjaolt minu teada ka teed, aga vihjad raamatus „Teekond Hispaania“, et sul on olnud suguvõsas reisijaid ja rändureid. Kas oled kodunt romantilise reisitungi kaasa saanud?

Minu isapoolne onu töötas 60ndatel linnapeana ja reisis töö tõttu väga palju. Kui kusagilt tuli, siis võttis sugulased kokku ja rääkis natukene enda reisikogemustest. Tema oli ka esimene J. Undusk, kes kirjutas raamatu Hispaaniast 1969. aastal.

Teine rännumees oli vanaonu, kes 1905. aastal, juba 18-aastaselt, tegi oma esimese pika Ameerika-reisi, mis kestis kolm ja pool aastat, hiljem käis veel sealkandis kolm-neli korda. Temalt on mul säilinud terve patakas piltpostkaarte. Need tekitasid mõtte, et kunagi peaks Ameerika idast läände läbi sõitma, kõik need ilusad loodusvööndid üle vaatama. Kui ennist viitasid, et akadeemikud istuvad kodus, siis tegelikult on tavaks öelda, et pool maailma teadlaskonnast on kogu aeg õhus, teel lõpututele konverentsidele.

Millisel riiulil sinu jaoks reisikirjandus paikneb?

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga