Vepsa pidu

Eesti Rahva Muuseumis töötav etnoloog Indrek Jääts jagab muljeid oma käikudest vepsa festivalile „Elon pu“, mis toimub igal suvel, tavaliselt juuni teisel nädalavahetusel Vidlas (Vinnitsõ, Leningradi oblast).

Olen „Elon pu“ festivalil käinud kaks korda. Kevadel 2011 siirdusime koos mõne kolleegiga ekspeditsioonile Karjala vabariiki. Kuna aeg klappis, siis otsustasime väisata ka Vidlas toimuvat vepsa pidu. Eelmisel suvel keskvepsa külades välitööl viibides oli festival kohalikega korduvalt jutuks tulnud ja üldiselt seda kiideti. Teisel korral käisin seal aastal 2015. Olime kolm nädalat kolanud mööda lõuna- ja keskvepsa külasid, et koguda materjali ühe dokfilmi1 tarvis ja „Elon pu“ oli meie jaoks välitöö lõppakord. Järgnevalt pajatangi neist kahest käigust, enne peatun aga festivali sünnil, sest see aitab mõista peo tähtsust vepslaste jaoks ning paneb mu tähelepanekud ajaloolisse perspektiivi. Usun, et kõik see kokku moodustab küllaltki informatiivse sissevaate vepslaste ellu kolmel viimasel kümnendil.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga