Venemaa tulevik sõltub Ukrainast

2014. aastast Eestis elav Vene ajakirjanik ja muusikakriitik Artemi Troitski räägib, millises seisus on Venemaa opositsioon ning millisena näeb ta Venemaa tulevikku.

Miks on Vene opositsioon nii nõrk?

Siin on hulk põhjusi. Esiteks on paljud progressiivselt mõtlevad inimesed Venemaalt lahkunud, seda juba enne Venemaa käimasolevat sõda Ukraina vastu. Ka ma ise kolisin Moskvast Tallinna 2014. aastal pärast Krimmi annekteerimist ning mitmed teisedki ajakirjanikud on Balti riikidesse kolinud, sest keegi ei soovi elada fašistlikus riigis. Opositsioonipoliitikutest elab Eestis ka Ljubov Sobol Aleksei Navalnõi tiimist. Teiseks, enamik opositsiooniliidreid elab samuti välismaal, näiteks Garri Kasparov, Mihhail Hodorkovski, Gennadi Gudkov, Leonid Volkov ja paljud teised. Ja ülejäänud on paraku vangis. Venemaa põhiline opositsiooniliider Aleksei Navalnõi on vangilaagris Gulagis. Samuti Ilja Jašin. 

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *