Veel põnevaid reisisoovitusi

Rongiga risti ja põiki läbi Tansaania

Eestist 20 korda suuremas riigis võib bussisõit isegi kõrvallinna võtta aega pool päeva. Sõidud suurematest keskustest eemale võivad olla pikad ja kurnavad, lisaks veel kõrvalteede seisukord ning bussijuhtide kalduvus märgatavalt kiirust ületada. Rong on parim valik tutvumaks Tansaaniaga ohutult ja võrdlemisi mugavalt. Risti läbi Tansaania on võimalik reisida rannikult Dar Es Salaamist Tanganjika järve äärde Kigomasse või siis Victoria järve äärde Mwanzasse (1,5 päeva, 27 eurot teise klassi kupees). Teine suund on Dar Es Salaamist lõunasse, Kapiri Moshisse Zambiasse (2,5 päeva, 44 eurot teise klassi kupees). Juba läbitav teekond ise on üheks piisavaks põhjuseks, miks see reis ette võtta, kuid igal sihtkohal on pakkuda midagi põnevat:

Zambias on võimalik külastada seitsme suurima loodusime hulka arvatud Victoria juga.

Kigoma on Tanganjika järve ääres asuv väikelinn, kus on võimalik nautida eksootilist rannapuhkust (vähe turiste, Kongo Demokraatlik Vabariik kohe teisel järvekaldal) või sõita laevaga mööda järve Zambiasse.

Mwanza on Tansaania suuruselt teine ning kõige ilusam linn, mis asub üsna eraldatult Victoria järve lõunakaldal ning on seetõttu võrdlemisi eksootiline sihtkoht ka ida-aafriklastele endile. Mwanza pakub võimsaid vaateid Victoria järvele ning on ümbritsetud rohelistest mägedest, mis on pikitud tohutute rändrahnudega, millest kuulsaimad, Bismarck Rocks, asuvad otse Mwanza kesklinnas.

Kilimanjarole keeli õppima ja kogukonda panustama

Kilimanjaro jalamil asuvad linnad Arusha ja Moshi on muutunud Tansaania külastajate hulgas populaarseteks pikemaajalisteks peatumiskohtadeks, kus lisaks safaridele ja matkadele pakutakse ka suahiili keele õpet ning vabatahtliku töö võimalusi. 400 000 elanikuga Arusha on külastajate seas küll populaarsem, kuid paaritunnise bussisõidu kaugusel asuv poole väiksem Moshi üllatab oma lähivaadetega Kilimanjarole ning on piisavalt väike, et kõik vajalik oleks reisijale mugavalt kättesaadav. Keeleõpe ja vabatahtlik töö ei ole ka üle mõistuse kallis – näiteks kuuajane pakett majutusega väikeses hostelis igapäevaste neljatunniste individuaalsete keeleõppetundidega maksab 400 eurot (korraldab hostel „Twiga home“ Moshis).

Iten, Keenia

Linn, kus treenivad nii Keeniast, Eestist kui ka mujalt maailmast pärit tippjooksjad. Kõrgus 2000 meetrit üle merepinna loob ideaalsed tingimused kestvustreeninguks ning Itenis on võimalik maailma parimate jooksjatega sõna otseses mõttes külg külje kõrval, samadel radadel ja staadionitel treenida kõigil asjaarmastajatel. Tuhanded andekad ning suurte unistustega jooksjad treenivad väikeste ja suuremate gruppidena ümberkaudsetel maastikel ning mõjuvad väga inspireerivalt. Lisaks sellele on Itenis asuv „Kerio View“ parima vaatega söögikoht terves Keenias.

Hell's Gate National Park, Keenia

Üks väheseid rahvusparke maailmas, kus kõigil külastajatel on lubatud sebrade, pühvlite, antiloopide ja muude loomade vahel kas jalutada või rattaga sõita. Multifilmi „Lõvikuningas“ tegijad ammutasid Hell’s Gate’i pargist inspiratsiooni multifilmi maastiku ja looduse jaoks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *