Väsimatu fennougrist Tõnu Seilenthal

Tõnu Seilenthal on olnud Lennart Meri filmi „Veelinnurahvas“ konsultant, teinud palju reise Karpaatide ja Transilvaania ungarlaste juurde, korraldanud soome-ugri maailmakongresse ning toetanud veel tuhandel muul moel soome-ugri rahvaste kultuure. „Üks asi on uurida keelt paberilt või lindilt, hoopis teine asi on näha, kuidas need inimesed elavad, ja „Veelinnurahva“ tegemise ajast võib öelda, et mu südameasjaks sai hõimurahvaste elu,“ ütleb ta ise. Proovime sellest tohutust tööst tuua killukese me lugejani.

Teie eestvedamisel asutati Tartu ülikooli juurde Paul Ariste soome-ugri põlisrahvaste keskus. Uurimiskeskus on aidanud juba alates 1999. aastast hõimurahvaste programmi stipendiaadina Eestisse tulnud soome-ugri üliõpilastel teadustööd teha ja Eestiga kohaneda. Akadeemik Paul Ariste oli teie õppejõud, kui palju ta teid ennast mõjutas?

Võib öelda, et mõjutas üsna otseselt. Kuigi juba ülikooli tulles olin veendunud, et tahan soome-ugri keeli õppida, seda tunnistab ka ülikooli sisseastumisavaldus, millele olin erialaks märkinud soome-ugri keeled, vastuvõtulaua töötaja tõmbas selle maha, sest eraldi sellist eriala ei olnud, ja kirjutas asemele eesti keel ja kirjandus.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga