Vaprus on ukrainlastel DNA-s

Vanad reisikaaslased, Riigikogu liige Raivo E. Tamm ja GO Reisiajakirja pea toimetaja Tiit Pruuli uskusid mõlemad enne 24. veebruari, et seda sõda ei saa 21. sajandil puhkeda. Nüüd on nad iga päev sõda jälginud. Intervjuu tegemise ajal oli neid päevi 200. Ja mõlemad tõdesid, et vaprus on ukrainlaste DNA-sse sisse kirjutatud.

Raivo, kui palju sa üldse oled Ukrainas käinud?

Esimene käik oli Kodulinna laste preemiaekskursioon Tiina Mägiga millalgi 1980ndate alguses. 

Teist korda käisin 2019. aasta suvel Eesti näitlejate osalusega Ukraina teleseriaali „Nuuskija“ võtetel Kiievis. Pikk vahe oli sees, aga Kiievi kuldsed kuplid tulid tuttavad ette.

Täpselt aasta tagasi sain Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liikmena kutse osaleda koos Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni ja Eesti-Ukraina parlamendirühma esimehe Mati Raidmaga Ukraina iseseisvuspäeva tähistamisel. Olime palutud tribüünile paraadi vaatama, külastasime Ukraina parlamenti Ülemraada pidulikul istungil. Vastuvõtjad korraldasid meile ka sõidu Mariupolisse, kus käisime merel Vene sõjalaeva vaatamas.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *