Valgevene võitlus jätkub

Ajakirjanik Agata Kupalovskaja töötas Valgevenes sõltumatutes väljaannetes. Pärast 2020. aasta valimisi ning sellele järgnenud repressioone kolis ta Tallinna.

Kuidas juhtus see, et tunneme sind nüüd osana Valgevene opositsiooniliikumisest?

Valgevenes hävitatakse järjepidevalt mitte ainult poliitilist elu, vaid ka kodanikuühiskonda kõigis selle ilmingutes. Opositsioon Valgevenes ei sarnane sellega, mida mõistetakse selle sõna tavapärases tähenduses tavalises Euroopa riigis. Enamik meie riigi elanikest soovib muutusi.

Selleks, et selles riigis vanglasse minna, piisab oma arvamuse väljendamisest, mis ei kattu režiimi arvamusega. Kommenteerimine Facebookis sõja vastu on keelatud. Ukraina keeles laulmine tänaval on keelatud. Valge-punase-valge lipu väljatoomine on keelatud. Ajakirjanikuna töötamine ja tõe kirjutamine jõustruktuuride tegevuse kohta on keelatud. Inimõiguste kaitsmine on põlu all, tänaval valgevene keeles rääkimine on keelatud. 

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *