Mis on alpinism? Kogenud alpinist Kristjan-Erik Suurväli mõtiskleb alpinismi olemuse ja Eesti mägironimise tuleviku üle.
Encyclopædia Britannica kirjeldab mägironimist kui spordiala, mille käigus saavutatakse või püütakse saavutada kõrgeid punkte mägistes piirkondades, peamiselt ronimisest saadava naudingu pärast ja et „… mägironimine kehastab põnevust, mida tekitab inimese julguse, leidlikkuse, kavaluse, jõu, võimekuse ja vastupidavuse maksimaalne proovilepanek loomupärases ohuolukorras“. Mäed iseenesest ei ole ohtlikud, mäed on omal kohal hoolimata inimesest, kuid inimese jaoks võib olla ohtlik teatud olukordades mägedes tegutsemine või viibimine.
Ohte võib kirjeldada kui inimese poolt tekitatavaid ja seeläbi kontrollitavaid ning n-ö mäe poolt tekitatavaid ja seeläbi kontrollimatuid. Esimese hulka kuuluvad näiteks kehv või vale varustus, ebaõige ohuhinnangu andmine, nt ei pöörduta ohu korral tagasi, planeerimata tegevus, nt külmööbimisse jäämine, kukkumine hooletusest jne. Kontrollimatute ohtude hulka kuuluvad aga näiteks ilmastikumuutused, kukkuvad kivid, jää, lõhed, laviinid, ohud tervisele, nt hapnikupuudusest tekkiv mägihaigus, külmumine.