UUDISTOOTED

TEKST:
MATKASPORT
WWW.MATKASPORT.EE

MSR Fast Stash - matkakeppidel püsiv ülikerge telk-varjualune

Kui universaalsus, kergus ja ruumikus on telkidest rääkides olulisel kohal, tasub pöörata pilgud MSR Fast Stashi telgi poole. Ainult 1,3 kilo kaaluv telkvarjualune pakub lahedalt ruumi kahele inimesele ja matkavarustusele. Telki on erakordselt lihtne püstitada ning mis peamine: vajaduse korral võib telgi kaared asendada matkakeppidega, hoides nii kokku kaasaskantava varustuse kaalu. Laagriplatsilt ajutiselt lahkudes piisab kaarte või matkakeppide maast tõmbamisest, et muuta varjualune kompaktseks katteks varustusele. Telgi kuju saab kiiresti muuta pingutusnööride abil, nii et külgedel paiknevad varjualused on soojema ilmaga tuulutuseks rohkem avatud ning vihmase ja tuulise ilma korral tihedalt koos. Telgi kate on valmistatud rebenemiskindlast 30D riptop DurashieldTM-i ning põhi töödeldud 40D DurashieldTM-i materjalist. Telgi pealiskihi veekindlus on 1500 mm ja põhja veekindlus 3000 mm.

KEEN Newporti sandaalid seiklushimulistele lastele

Lapsed jooksevad, ronivad ja avastavad päeva jooksul sageli rohkem kui täiskasvanud, sellepärast on oluline, et laste jalatsid oleksid mugavad, kerged ja vastupidavad. Tunnustatud USA jalatsite tootja KEEN on väikestele avastajatele välja töötanud hulga jalatseid nii talvekülmadeks, kevadiseks veeuputuseks kui ka suviseks palavuseks. Nüüd on nii päris väikestele kui ka suurematele lastele saadaval värvikirevad versioonid täiskasvanute hulgas hinnatud Newporti matkasandaalidest. Newporti nahast ja tekstiilist sandaalidega võib julgelt lompi või merevette astuda, sest need on veekindla töötlusega. Tugev ja stabiilne tald toetab jalga, kuid võimaldab samas kergesti liikuda. Kinnine ninaosa kaitseb varbaid löökide eest. KEENi jalatseid võib julgelt kasutada ka siseruumides, näiteks lasteaias või koolis, kuna tald ei määri põrandat.

Vaude Road Master Back - nutika ruumilahendusega rattakott

Vaude Road Masteri ratta tagakott on asendamatu kaaslane nutikat ruumilahendust hindavale ratturile. Klassikaline 50-liitrine kott koosneb tugevate seintega ruumikast põhiosast, mis on sobilik suurema varustuse turvaliseks transportimiseks, ning lakaosast, kuhu saab paigutada asjad, millele soovitakse reisi kestel kiiresti ligi pääseda. Varustuse käepäraseks organiseerimiseks leidub mõlemas sektsioonis arvukalt väiksemaid lukuga välis- ja sisetaskuid; kotil on vihmakaitse ning väliskülgedel helkurid.

FjällRäven Sareki püksid - maksimaalne liikuvus ja vastupidavus

Matkasõprade hulgas hinnatud Sareki püksid on valmistatud vastupidavast FjällRäven G-1000 materjalist ning täiustatud venivast Cordura kangast liistudega põlvede ja vöö piirkonnas. Stretšist vahetükid annavad pükstele tavaliste matkapükstega võrreldes oluliselt parema istuvuse ning suurema liikumisvabaduse. Pükste tagaosa, põlved ja säärte siseküljed on tugevdatud, et püksid peaksid vastu ka raskemates tingimustes. FjällRäveni toodetele omaselt on Sareki püksid varustatud detailideni läbi mõeldud taskutega: pükstel on spetsiaalne kaarditasku, väike tasku sääre alaosas, noatasku ning kaks küljetaskut. Püksid on madala vöökoha ning fikseeritud pikkusega.

FjällRäven Eco-Traili jope - mugav, ilmastikukindel ja keskkonnasõbralik

FjällRäveni uus „roheline“ Eco-Shell on esimene materjal, millele Euroopa juhtivad matkaajakirjad andsid möödunud aastal kõige keskkonnasõbralikuma ja vastutustundlikuma toote auhinna (SOA Sustainability Award) veel enne, kui Eco-Shelli tooted üldse poodidesse jõudsid.
Eco-Shelli materjali valmistatakse taaskasutatud polüestrist ning lisaks keskkonnasõbralikele omadustele on see vee- ja tuulekindel ning hingav, olles arvestatav võistleja nii Gore-tex’i kui ka Eventi materjalidele. Eestis on kevadest müügil Eco-Shelli materjalist valmistatud FjällRäven Eco-Traili jope. Mägimatka tingimustele kohandatud jope on kerge, hästi hingav, veekindel ja mugavalt kehasse töödeldud. Kaenlaalused ventilatsiooniavad pakuvad tempokal liikumisel olulist lisatuulutust. Uudse lahendusega on küljetaskud, mille kõrgus ja disain on valitud nii, et käsi oleks lihtsam panna taskusse ka mahukat seljakotti kandes.

Vaude Airi tuulejakk - väike ja kerge nagu udusulg

Pikemal rattasõidul võib ilm ootamatult muutuda. Õnneks pole vaja enam kaasas tassida raskeid varurõivaid. Vaude Airi tuulejakk kaalub kõigest 98 grammi ning selle võib pakkida nii väikeseks, et see mahub lahedalt kas või rattapluusi tagataskusse. Jakk on väga õhuke, kuid täiesti tuulekindel. Sportlik, kehasse töödeldud ning tagant pikenev lõige järgib keha piirjooni ega tekita rattaga sõites tuuletakistust. Helkurribad jaki seljal muudavad liikumise pimedal ajal ohutumaks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *