Uudistooted

Pealamp, millega jääd märkamatuks

Kuidas näha pimeduses, sealjuures ise nähtamatuks jäädes? Petzl Strix IR-i infrapuna pealamp on sellisel juhul õige valik. Loodud militaarotstarbeks ja nõudlikule tavakasutajale.

Strix IR annab suurema vabaduse kui tavaline pealamp. Lambi korpus ja valgusti on eraldi pööratavad ning valgusvoogu saab suunata kuni 180° horisontaalselt ja 120° vertikaalselt. Pealampi saab kanda peas, kiivril, vestil ja ümber kaela.

Lambil on lisaks nähtamatule infrapuna valgusrežiimile ka tavaline ja värviline valgusrežiim. Täiendavalt saab valida sobiva režiimi liikumiseks ja lähedale vaatamiseks.

Pealambi nupud on hääletud ja lihtsad kasutada ka kinnastega. Lülitamine toimub selliselt, et infrapuna asemel tavalise valgustuse kogemata sisselülitamine on välistatud.

Lambi valgusvoog püsib ühtlasena ka patareide tühjenedes.

Karmi kohtlemist taluv vihmavari

Vihmavari on looduses liikudes asendamatu nii vihmavalangute kui ka kõrvetava päikese korral. Tavaline vihmavari kipub aga kergesti purunema ja on kaasavõtmiseks sageli liiga kohmakas. Helinoxi matkavihmavari on väga kerge (210 g), mahub seljakotti ja talub enamikku ootamatutest olukordadest, mis looduses ette võivad tulla. Kui tavalise vihmavarju teleskoopvars kipub purunema, siis Helinoxi vihmavarju vars on tehtud ülikergest ja tugevast materjalist ning ühes tükis. Ka varju materjal on mehaaniliste vigastuste puhuks tugevdatud ja peaaegu täiesti UV-kindel (UPF 25, blokeerib 96% UV-kiirgusest). Sobib ka igapäevakasutusse ning kestab aastaid.

Miljoni sammu matkajalatsid

Uus Keen Durand on tõeline ameeriklane – mugav, vastupidav ja valmistatud Portlandi tehases Oregonis. Durandid on mugavad kohe karbist välja võttes ja ka pärast miljoni sammu läbimist. Jalatsitel on PU-vahetald, mille ülesanne on summutada lööke ja põrutusi. Kui muudest materjalidest vahetallad kipuvad aja jooksul väsima ja kaotavad põrutusi summutavad omadused, siis PU säilitab omadused ka pärast paljude matkasammude läbimist.

Jalad püsivad kuivad tänu veekindlale ja hingavale Keen.Dry membraanile ja vett hülgavast nubuknahast pealisele. Mitmesuunalise mustriga tehniline tald kindlustab haardumise peaaegu igal pinnasel. Keen.Pro tecti varbakaitse ja spetsiaalne kanna toestussüsteem tagavad, et jalad oleks hoitud ka väga pikkadel retkedel.

Saadaval ka naistemudel. Lisaks on valikus madal mudel nii meestele kui ka naistele.

Soe jope, mis ei karda niiskust

Talvejope valikul tuleb sageli langetada otsus eri täidismaterjalide vahel. Suled on küll väga soojad, kuid nende võime niiskusega hakkama saada on piiratud. Sünteetiline täidis on niiskuskindlam, kuid jääb soojapidavuselt sulgedele alla.

Vaude on leidnud lahenduse ja kasutanud mõlemat. Uus Tacul PD jope on täidetud revolutsioonilise PrimaLoft®-i täidisega, mis koosneb 40% ulatuses sünteetilisest kiust ja 60% osas vetthülgava töötlusega valgetest pardisulgedest, saavutades sulgede soojuse ja sünteetilise kiu niiskuskindluse.

Tacul PD on tehtud ettearvamatuteks ilmaoludeks, säilitades märjana 94% oma soojapidavusest, kuivades samas neli korda kiiremini kui töötlemata sulgedega jope. Sellised omadused teevad jopest asendamatu kaaslase aktiivset liikumist nõudvate talialade harrastajatele.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *