UUDISED

Janika Vaikjärv asutas naiste Kilimanjaro-klubi

Matkaentusiast ja -ettevõtja Janika Vaikjärv asutas virtuaalse rahvusvahelise naisteklubi Ladies Trekking (www.ladiestrekking.com), mille eesmärk on koondada infot Kilimanjarol matkanud või seal matkata kavatsevate naiste kohta. Klubi üks eesmärke on populariseerida mägimatkamist naiste seas, aga ühtlasi soovitakse klubi tegevuse kaudu toetada Tansaania väikeseid tüdrukuid, kes on kaotanud oma vanemad.

Reimann Retked alustas tegevust Norras

Eestis erinevaid matkateenuseid pakkuv Reiman Retked laiendas tegevust Norrasse ja tegutseb nüüd kaubamärgi AtlanticRoadAdventure all (www.atlanticroadadventure.com) Lääne-Norras Averøya saarel. Piirkonnas on head võimalused nii süstasõiduks, sukeldumiseks, jalgsi- ja jalgrattamatkadeks kui ka kalastamiseks.
Juunist augustini on Averøya saarel kohal ka eestikeelne Reimann Retkede giid.

1 aasta, 2 meest, 4 kontinenti, 45 000 kilomeetrit

Aprillis 2012 alustavad mootorratastel ümbermaailmareisi kaks eestlast: Sven Mansberg ja Juhan Peedimaa. Reis toimub UNICEF-i egiidi all ja motoks on “Life is a gift”. Teel külastatakse UNICEF-i lastekeskusi.

Matka ettevalmistus on kestnud üle aasta, muuhulgas tehti 2012. aasta alguses proovireis Marokos.
Seni on mehed tööväliselt tegelenud surfamisega. „Surfireiside puhul tuleb tihti lennata ning maailm võib lennates petlikult väike tunduda. Reisi üks motiive ongi endale meelde tuletada, et see mitte nii ei ole,” ütlevad mehed oma reisi tutvustaval veebilehel www.facebook.com/Worldride. Ettevõtmisest plaanib teha dokumentaalfilmi TV3.
Svenil on kaks ja Juhanil kolm last, kellega nad kavatsevad kohtuda motomatka vaheaegadel, kui tsikleid transporditakse üle ookeanide.

Film eesti ümbermaailmapurjetajast

Valmimas on dokumentaalfilm esimesest eestlasest, kes sõitis Eesti lipu all aastatel 1938-1940 ümber maailma. Dokumentaalfilm Ahto Valterist on vürtsitatud seninägemata arhiivikaadrite ja fotodega ning see räägib ühe meresõitja unistustest ja võitlustest nende täitmise nimel. Filmi režissöör on Jaanis Valk ja tootjafirma Rühm Pluss Null OÜ. Filmi valmimist toetavad Eesti Filmi Sihtasutus ja Eesti Kultuurkapital.

Belgia polaarmatkajad tegid Antarktikas rekordi

Kaks belglasest seiklejat tegid Antarktikas ilma mootoriga sõiduriistadeta ja välisabita läbitud distantsi rekordi, läbides 74 päevaga üle 5000 kilomeetri.
50-aastane Dixie Dansercoer ja 27-aastane Sam Deltour kasutasid edasiliikumiseks ja kelkudel olnud pagasi vedamiseks tuulelohesid. „Sellisel viisil saab päevas liikuda 60-70 kilomeetrit.
See oli kuulsate polaaruurijate Amundseni ja Scotti ajal mõeldamatu,” rääkisid belglased Reutersile.
Eelmine rekord kuulus norralasele Rune Gjeldnesile, kes 2006. aasta kevadel läbis Antarktikas 90 päevaga 4800 kilomeetrit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *