Umbkeelne mees Kuubal

Vahel juhtub, et inimene kiilub n-ö kinni. Töö ei paku enam rahuldust ja pereelu laguneb vägisi ära. Kuidas aju puhtaks saada ja väike taaskäivitus teha? Fotograaf Jaak Nilson otsustas reisida Kuubale.

Saabun Havannasse umbes kuue paiku õhtul. Lennujaamast väljudes lööb ninna kirbe lõhn. See lõhn saadab  Havannas ja ka mujal Kuubal sageli. See on diisli ja heitgaaside segu ehk siis jube kärsakas. Kuna kõik, mis vähegi liikuda võiks, on elule aidatud, siis leidub seda rohkesti. Vanad Ameerika autod 1950ndatest, nõukaaegsed Žigulid, Moskvitšid jne. Aja jooksul selle häiriva teguriga harjub, see on osa sealsest elust.

Taksosõit lennujaamast kodumajutusse (casa particular) võtab umbes 45 minutit. Kuna autosid on Kuubal vähe, siis pole ka tipptunnil mingeid ummikuid. Rahvas on vaene ja uus auto maksab meeletu summa, sestap need vanad romud ringi kihutavadki.

Kodumajutus pakub häid tingimusi

Otsustasin, et Kuubal peatun ainult kodumajutuses. See maksab enamasti 25 CUC. On kallimaid ja saab ka ehk  kaubeldagi, aga 25 on üldine taks. Ustel on sinised nooled, see on ametlik märk.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga